Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

BoE Day

3 listopadu @ 13:00 - 13:30

Zápis ze zasedání Bank of England

Zápisy ze zasedání MPC BoE jsou zveřejňovány společně s rozhodnutím výboru. Zápisy obsahují úplný popis politické diskuse včetně rozdílných názorů. Zaznamenávají také hlasování jednotlivých členů výboru. Obecně lze říci, že pokud se BoE vyjadřuje jestřábím tónem k inflačnímu výhledu ekonomiky, pak trhy vidí vyšší možnost zvýšení sazeb, což je pro GBP pozitivní.

Zpráva o měnové politice Bank of England

Bank of England čtvrtletně zveřejňuje zprávu s podrobnou ekonomickou analýzou a prognózami inflace, na jejichž základě Výbor pro měnovou politiku banky rozhoduje o úrokových sazbách, a předkládá hodnocení vyhlídek inflace ve Spojeném království v následujících dvou letech. Vysoké hodnoty jsou pro britskou libru vnímány jako pozitivní (neboli býčí), zatímco nízké hodnoty jsou vnímány jako negativní.

Nástroj nákupu aktiv BoE

„Asset Purchase Facility“ (Nástroj nákupu aktiv) je hodnota peněz, které BoE plánuje vytvořit a vložit do ekonomiky prostřednictvím nákupů dluhopisů na volném trhu jako způsob ovlivňování dlouhodobých úrokových sazeb. Tento nástroj měnové politiky se také nazývá kvantitativní uvolňování.

Hlasování členů MPC BoE o úrokových sazbách

Úrokové sazby stanovuje Výbor pro měnovou politiku (MPC – Monetary Policy Committee) banky. MPC stanovuje úrokovou sazbu, o které soudí, že umožní dosažení inflačního cíle. Výbor pro měnovou politiku banky se skládá z devíti členů – guvernéra, dvou viceguvernérů, hlavního ekonoma banky, výkonného ředitele pro trhy a čtyř externích členů jmenovaných přímo kancléřem. Jmenování externích členů má zajistit, aby MPC využíval vedle myšlení a odborných znalostí získaných uvnitř Bank of England také jiných zkušeností.

Rozhodnutí BoE o úrokových sazbách

Bank of England oznamuje rozhodnutí o úrokových sazbách BoE. Pokud se BoE vyjádří jestřábím tónem k inflačnímu výhledu ekonomiky a zvýší úrokové sazby, je to pro britskou libru pozitivní, neboli býčí. Stejně tak pokud má BoE holubí pohled na britskou ekonomiku a ponechá stávající úrokovou sazbu, nebo ji sníží, je to vnímáno jako negativní, neboli medvědí.

Shrnutí měnové politiky BoE

Souhrn měnové politiky, který vydává BOE, obsahuje výsledky hlasování o úrokových sazbách a dalších politických opatřeních spolu s komentářem k ekonomickým podmínkám, které ovlivnily jejich hlasování. Především se zabývá ekonomickým výhledem a nabízí vodítka k výsledku budoucích hlasování.

Podrobnosti

Datum:
3 listopadu
Čas:
13:00 - 13:30
Rubrika Akce:
Štítky Akce:

Pořadatel

Bank of England
Telefon:
+44-020-3461-4444
E-mail:
enquiries@bankofengland.co.uk
View Pořadatel Website

Místo konání

Londýn (BoE)
Threadneedle Street
Londýn,Velký Londýn (Greater London)EC2R 8AHSpojené království
+ Google Mapa
Telefon:
+44-020-3461-4444
View Místo konání Website