Podvody a hackerské útoky se na trhu s kryptoměnami staly běžnou záležitostí. Zatímco firmy napříč odvětvím posilují svá zabezpečení, nepoctivci nacházejí nové způsoby, jak oklamat jednotlivce. Významný poskytovatel digitálních peněženek, společnost MetaMask, vrhla světlo na nový podvod, který se v odvětví objevil.

Společnost MetaMask se na Twitteru pochlubila výrazem „adress poisoning“ tedy otrava adresy. Tento podvod spočívá v tom, že podvodníci „otráví historii transakcí tím, že do jejich peněženek převedou tokeny v nulové hodnotě. Podvodníci přitom porovnávají první a poslední hexadecimální číslo adresy peněženky své oběti. Následně využijí adresy peněženek vytvořené generátory virtuálních adres. Neuvědomělí uživatelé v důsledku toho posílají své krypto na nesprávnou adresu.

Tito hackeři sázejí na to, že adresy peněženek jsou poměrně dlouhé, což uživatelům ztěžuje jejich kontrolu. Proto tento podvod závisí na nepozornosti uživatele. 

Celý podvod je prováděn v naději, že uživatelé zkopírují nesprávnou kryptografickou adresu ze své historie.

Jak se tomu vyvarovat?

Společnost MetaMask upozornila, že je poměrně obtížné tento konkrétní podvod odhalit. Poté, co oběť neúmyslně pošle prostředky na nesprávnou adresu, je nemožné transakci vrátit zpět. Této podvodné taktice se lze vyhnout kontrolou adresy předtím, než na ni přesunete jakékoliv kryptoměny.

Řešením je tedy důkladná kontrola každého znaku adresy před odesláním transakce. Jedině tak budete mít naprostou jistotu, že se nestanete obětí tohoto „útoku“.

Vyhněte se tedy kopírování adresy. Může Vám také pomoci přidání používaných adres do adresáře peněženky.

S mocí přichází i zodpovědnost proto buďte prosím opatrní!

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x