Profesor uvedl, že po prvním kurzu o Bitcoinu bude následovat kurz „Programování Bitcoinu“, kde se studenti mohou naučit, jak „vytvořit Bitcoin od píky“.

Výuka kurzů o Bitcoinu a kryptoměnách ve třídách nadále prudce roste. Texas A&M je nejnovější vysokou školou ve Spojených státech, která nabízí kurz o Bitcoinu některým ze svých 74 tis. studentů.

Tuto novinku oznámil 13. ledna docent Korok Ray z Mays Businesss School. Ten také zmínil, že po prvotním kurzu o „Programování Bitcoinu“ bude navazovat kurz „Bitcoin Protocol“, který naučí studenty vybudovat knihovnu Bitcoinu od nuly“.

Profesor dodal, že nebylo snadné získat schválení od příslušného orgánu školy pro studijní plány. Dosáhnout schválení trvalo několik měsíců tvrdé práce.

Nedostatek kvalitního vzdělání v oblasti kryptografie byl označen za hlavní překážku při přechodu na další úroveň, podle Joshe Cowella může právě toto vzdělání zlepšit finanční gramotnost člověka, pokud se provádí správně.

Není to poprvé, co univerzity učí studenty o kryptoměnách, jako je Bitcoin. Předseda Komise pro cenné papíry a burzy Gary Gensler například v letech 2018-2019 přednášel na Massachusettském technologickém institutu ( MIT) o blockchainu, digitálních měnách a dalších finančních technologiích. Soubor jeho přednášek nesl název Blockchain and Money ( Blockchain a peníze). 

Pokud máte slušné znalosti anglického jazyka, podívejte se sami.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x