Tether je i nadále největším stablecoinem na trhu s tržní kapitalizací 66.38 miliard dolarů.

Největší stablecoin Tether zůstává na první pozici co se objemu transakcí týče. Tuto skutečnost zveřejnil Tether v nedávném tweetu, z něhož vyplývá, že USDT v roce 2022 zpracoval objem transakcí v hodnotě přibližně 18.2 bilionů dolarů.

Podle tweetu Mastercard zpracoval objem transakcí v hodnotě 7.7 bilionů dolarů. VISA na tom byla o něco lépe a zaznamenala 14.1 bilionů dolarů v celkovém objemu transakcí.

Tether rozšiřuje pole působnosti do dalších zemí, kde slouží jako alternativa k americkému dolaru. Významné místo zaujalo například v těchto zemích: 

  • Keňa
  • Brazílie
  • Nigérie

Mimo rozšiřování stablecoinu vázaného na cenu dolaru se Tether pyšní i dalšími produkty jako jsou:

  • Euro Tether ( EURT)
  • Tether Gold ( XAUT)

Připravujeme článek na téma Tether Gold. Jako alternativu pro investice do trhu se zlatem.

Adopce stablecoinů

I přes obtížný rok 2022 z hlediska kryptoměnových trhů a jejich cen se trh se stablecoiny nepřestal rozrůstat ( co se adopce týče).

Navzdory adopce stablecoinů stav Tetheru v určitém období loňského roku poněkud stagnoval. To však bylo do značné míry důsledkem rostoucích obav z rezerv a solventnosti společnosti. Obavy se objevily po šokujícím květnovém krachu Terry a také listopadovém kolapsu FTX.

Co se růstu týče stojí za zmínku i to, že konkurenti jako jsou USDC a BUSD v roce 2022 Tether překonali. Přesto Tether zůstává jedničkou na trhu se stablecoiny s tržní kapitalizací okolo 66 miliard dolarů.

 

 

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x