Tether je i nadále největším stablecoinem na trhu s tržní kapitalizací 66.38 miliard dolarů.
Největší stablecoin Tether zůstává na první pozici co se objemu transakcí týče. Tuto skutečnost zveřejnil Tether v nedávném tweetu, z něhož vyplývá, že USDT v roce 2022 zpracoval objem transakcí v hodnotě přibližně 18.2 bilionů dolarů.
2022 Settlement Volume pic.twitter.com/k87FrknKr4
— Tether (@Tether_to) January 14, 2023
Podle tweetu Mastercard zpracoval objem transakcí v hodnotě 7.7 bilionů dolarů. VISA na tom byla o něco lépe a zaznamenala 14.1 bilionů dolarů v celkovém objemu transakcí.
Tether rozšiřuje pole působnosti do dalších zemí, kde slouží jako alternativa k americkému dolaru. Významné místo zaujalo například v těchto zemích:
- Keňa
- Brazílie
- Nigérie
Mimo rozšiřování stablecoinu vázaného na cenu dolaru se Tether pyšní i dalšími produkty jako jsou:
- Euro Tether ( EURT)
- Tether Gold ( XAUT)
Připravujeme článek na téma Tether Gold. Jako alternativu pro investice do trhu se zlatem.
Adopce stablecoinů
I přes obtížný rok 2022 z hlediska kryptoměnových trhů a jejich cen se trh se stablecoiny nepřestal rozrůstat ( co se adopce týče).
Navzdory adopce stablecoinů stav Tetheru v určitém období loňského roku poněkud stagnoval. To však bylo do značné míry důsledkem rostoucích obav z rezerv a solventnosti společnosti. Obavy se objevily po šokujícím květnovém krachu Terry a také listopadovém kolapsu FTX.
Co se růstu týče stojí za zmínku i to, že konkurenti jako jsou USDC a BUSD v roce 2022 Tether překonali. Přesto Tether zůstává jedničkou na trhu se stablecoiny s tržní kapitalizací okolo 66 miliard dolarů.