Přestože k bankrotu FTX došlo před dvěma měsíci, pro kryptoměnový průmysl tato záležitost pravděpodobně nekončí. V současné době se nový generální ředitel FTX John Ray a jeho tým snaží najít co nejvíce likvidních aktiv, aby nahradili ztráty zákazníků.

Podle nejnovějších zpráv se podařilo najít 5 miliard dolarů v hotovosti, likvidních kryptoměnách a cenných papírech, uvedl Andy Dietderich, právní zástupce společnosti FTX.

Blíží se další propad?

Pozoruhodné také je, že Dietderich prohlásil záměr zbavit se nestrategických podílů v hodnotě zhruba 4.6 miliardy dolarů.

Dietderich rovněž zdůraznil, že právní tým stále pracuje na vytvoření přesných interních záznamů, což by mohlo znamenat, že prodej bude o něco posunut, likvidátoři by však mohli k procesu přistoupit i postupně.

Právník FTX také prozradil, že do navrácených prostředků nejsou zahrnuta aktiva zabavená bahamskou Komisí pro cenné papíry, která Dietderich odhaduje na „pouhých“ 170 milionů dolarů, zatímco bahamské úřady jejich hodnotu odhadují až na 3.6 miliardy dolarů. Je to proto, že tyto prostředky tvoří především nelikvidní tokeny FTT, uvedl Dietderich.

Které kryptoměny by mohly být zasaženy nejvíce?

Ředitel Coinbase Conor Grogan procházel všechny peněženky, aby zjistil, které kryptoměny FTX ještě vlastní. Největší pozicí je podle Grogana Solana ( SOL), z níž FTX vlastní více než 700 milionů dolarů. K tomu však ředitel Coinbase poznamenává, že většina z nich je uzamčena, takže si není jistý, proč by je mohli započítat.
 
Následuje 575 milionů dolarů v FTT, 371 milionů dolarů v MAPS, 127 milionů v OXY, 90 milionů ve WBTC, 82 milionů dolarů v BONA a zhruba 500 milionů dolarů v dalších tokenech na blockchainu Solany.
 
Podle Grogana je částka 4,6 miliardy dolarů příliš vysoká. Aktiva podle něj nejsou jen v kryptoměnách, ale také v akciích společnosti Robinhood a dalších aktivech.
 
Mezitím jedna z platforem pro on-chain analýzu upozornila na peněženku přijímající aktiva Alamedy, která nedávno obdržela 30 milionů USDC od „Alameda Research 25“.
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x