Nigerijská centrální banka ( CBN) uvedla, že vytvoří regulační rámec, který uzná stablecoiny a ICO (initial coin offering) kryptoměn jako investiční třídu.

Centrální banka ve své zprávě „Vize platebního systému do roku 2025“ uvedla, že privátní stablecoiny se v zemi vyvinuly v úspěšný platební mechanismus a proto je třeba jejich provoz regulovat.

Regulátor dodal, že bude spolupracovat s příslušnými orgány na vytvoření regulačního rámce pro případné zavedení nabídky stablecoinů.

Centrální banka dále uvedla, že bude spolupracovat s nigerijskou Komisí pro cenné papíry ( SEC) na regulaci investičních řešení založených na prvotní nabídce mincí ( ICO).

Počáteční nabídka mincí nebo počáteční nabídka měny je druh financování pomocí kryptoměn. Často se jedná o formu „crowdfundingu“, i když soukromé ICO, které neusiluje o veřejné investice, je také možné.

Podle CBN by ICO, pokud budou řádně regulovány, mohly sloužit jako nový přístup pro začínající podniky k hromadném financování a získávání finančních prostředků pro své projekty. Kromě toho by ICO byly uznány jako investiční nástroj, který se může pochlubit přímými zahraničními investicemi země.

Nigérie se stává pro-krypto

Vláda Nigérie postupně přecházela od negativního postoje k tomu pro-krypto.

Přibližně před rokem byly krypto investorům v Nigérii zablokovány bankovní účty v návaznosti na příkaz CBN uzavřít všechny účty, u nichž existovalo podezření, že měly co dočinění s obchodováním kryptoměn.

Nehledě na to Nigerijce jejich zájem ke kryptoměnám nepřešel, neboť v roce 2022 jich podle dostupných údajů více než 26 % drželo alespoň jednu kryptoměnu. Nigérie je také podle dostupných informací africká země číslo jedna v oblasti používání Bitcoinu.

Vládou podporovaná digitální měna „e-Naira“ zaznamenala míru přijetí 0.5 %, což je u 14 měsíců starého projektu považováno za „fail„.

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x