Největší NFT tržiště na síti Ethereum, OpenSea, oznamuje podporu pro Arbitrum Nova. Nově lze Novu použít jako levnější variantu Etherea při nákupu či prodeji digitálních sběratelských předmětů. 

Arbitrum je druhá vrstva Etherea umožňující levnější a rychlejší transakce. Tato technologie využívá takzvaný „Optimistic Rollup“ a je na prvním místě z pohledu TVL ( Total value locked), která v době psaní článku tvoří 52.86 % ze všech druhých vrstev ( L2) Etherea.

Arbitrum Nova je sesterský blockchain, optimalizovaný pro „ultra-low-cost“ transakce se zaměřením na NFT, hry a mediální aplikace.

Je tedy jeden z blockchainů druhé vrstvy navržený tak, aby poskytoval dostupnost dat za nízkou cenu. Díky tomu, že OpenSea integruje NFT na tento blockcahin, mohou uživatelé při nákupu nebo prodeji digitálních sběratelských předmětů přistupovat k Nově jako k levnější variantě Etherea.

V září 2022 přidala OpenSea podporu pro sesterskou síť 2. vrstvy Arbitrum. Jak Nova, tak Arbitrum jsou navrženy společností Offchain Labs. OpenSea uvedla, že sbírky na Arbitrum Nova budou na webových stránkách OpenSea seskupeny s ostatními sbírkami Arbitrum.

Další platformy podporující Arbitrum Nova jsou:

  • Trove
  • TreasureDAO
  • Babylons
  • ToFu

Tento blockchain se také používá k hostování komunitních bodových tokenů na platformě Reddit.

Projekt se nachází ve fázi, kdy se teprve musí prosadit. Podle portálu DefiLlama je TVL blízko hranice 900 tisíc dolarů a roste.

Total Value Locked od vzniku protokolu
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x