Generální ředitel společnosti ShapeShaft tvrdí, že pokud se zlepší makroekonomické podmínky, mohl by Bitcoin do letošního léta vzrůst na 40 tis. dolarů.

Erik Voorhees, generální ředitel společnosti ShapeShaft a známý zastánce Bitcoinu se domnívá, že by mohlo trvat šest měsíců až tři roky, než dojde k dalšímu býčímu trhu.

Předpověděl také, že by přední kryptoměna mohla do léta vzrůst na 40 tis dolarů, což by představovalo zhruba 140% nárůst oproti současné ceně.

V nedávném rozhovoru pro Bankless Show Voorhees tvrdil, že vládnoucí „kryptozima“ nebude trvat dalších deset let. Pokud tomu tak však je, pak „pravděpodobně celá věc selhala“, dodal.

Američan si myslí, že krypto by mohlo vstoupit do býčího období již za půl roku, protože „tak dlouho obecně trvá, než se začne měnit myšlení lidí a vrátí se spekulativní cykly“.

Volatilita trhu bude podle něj v blízké budoucnosti záviset na více klíčových faktorech, včetně úrokových sazeb vyhlášených Federálním rezervním systémem, makroekonomického prostředí a zavádění případných regulací.

Pokud se podmínky zlepší, mohl by Bitcoin do léta vystoupat na 40 tis. dolarů. Za předpokladu, že se jeho prognóza naplní, by to pro investory, kteří se rozhodnou vstoupit do kryptoměn nyní, znamenalo 2,5 násobný zisk:

„Hodně to také souvisí s makroprostředím. Dokud se úrokové sazby budou držet vysoko a měnové podmínky budou přísnější, bude to pro vývoj ceny směrem nahoru nepříznivé. To se začne měnit na začátku až v polovině roku 2023. Takže bych se nedivil, kdyby byl Bitcoin v létě na úrovni 40 tis. dolarů. To by mě vůbec nepřekvapilo. A to je odtud asi 2,5 násobek. Takže je to skvělý výnos.“

Voorhees se dotkl některých vážných katastrof za uplynulý rok 2022, jako je zhroucení centralizovaných organizací ( FTX, Three Arrows Capital, Celsius Network a Voyager Digital). Spotřebitelům doporučil, aby se chránili tím, že se budou spoléhat na metody vlastní úschovy.

Celý rozhovor Erika Voorheese pro Bankless Shows můžete sledovat v tomto videu.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x