Vzhledem k tomu, že válka na Ukrajině pokračuje již desátým měsícem, Ruská federace nedávno oznámila možné zvýšení produkce energie, z důvodu zvýšení poptávky ze strany těžařů.

Tento nárust těžby lze přičíst snaze federace legalizovat používání kryptoměn jako prostředku k provádění mezinárodního obchodu. 

Ruský ministr energetiky připustil, že rostoucí potřeba elektřiny v tomto odvětví si může vyžádat instalaci dalších elektráren na Sibiři.

Rusko je od zahájení své „speciální vojenské operace“ na Ukrajině předmětem domácích i mezinárodních kontroverzí.

Na zemi, na kterou již Evropská unie a Spojené státy uvalily sankce, byly nyní zabaveny mezinárodní aktiva a její bankovní systém byl vyřazen z protokolu SWIFT.

Jsou kryptoměny odpovědí?

Podle zpráv v místním tisku a v médiích zaměřených na kryptoměny si je Šulginov vědom toho, že k uspokojení jejich požadavků by bylo zapotřebí více zařízení na tvorbu energie.

Rusko následovalo Indii v oblasti regulaci digitálních aktiv, přičemž Moskva dokonce zvažuje zavedení digitálního rublu.

Vzhledem k tomu, že sankce uvedené na běžné platební systémy nemají na decentralizované platební systémy dosah, dává tento krok smysl.

Nicméně i když Rusko v loňském roce zažilo boom příjmů z těžby, stále není jasné, zda svým občanům umožní krypto používat jako platební prostředek. Místo toho se Ruská federace snaží využít krypto k „posílení zahraničního obchodu“.

Podle informací z ledna 2022 se země podílela na těžbě Bitcoinu a tvořila tak 8.7% z celkového „hashratu“.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x