Nejvyšší japonský finanční regulátor naznačil, že v roce 2023 by mohlo dojít k pozitivním změnám v regulacích stablecoinů. Změny by se měly týkat těch významnějších, tedy USDT (Tether), USDC apod.. 
  
Podle japonských médií se Agentura pro finanční služby chystá příští rok zrušit kontroverzní zákaz domácí distribuce stablecoinů vydaných v zahraničí.  

Revidovaný zákon o platebních službách

Agentura pro finanční služby učinila toto rozhodnutí po revizi vyhlášek úřadu vlády. Kromě toho agentura plánuje vytvořit pokyny ve shodě s revidovaným zákonem o platebních službách. Dále provedla přezkum stablecoinů a jejich potenciálního dopadu na japonský finanční systém
 
Finanční regulátor uvedl, že v zájmu ochrany spotřebitelů budou nad stablecoiny vydanými v zahraničí dohlížet spíše místní distributoři než jejich zahraniční emitenti. Tito distributoři budou navíc chránit hodnotu stablecoinů. Budou udržovány dostatečné rezervy a pro převody zprostředkované těmito stablecoiny bude zaveden limit 1 milion jenů na transakci
  
Distributoři stablecoinů budou v rámci opatření proti praní špinavých peněz povinni sdělovat agentuře určité informace, například jména související s transakcemi.

Místně vydávané stablecoiny

Pokud jde o stablecoiny emitované v rámci Japonska, budou emitenti povinni zajistit aktiva jako kolaterál. Emitenti jsou omezeni na banky, poskytovatele služeb převodu finančních prostředků a svěřenské společnosti
  
Rozhodnutí FSA zrušit zákaz stablecoinů vydávaných v zahraničí lze považovat za významný posun pro odvětví kryptoměn v Japonsku. Domácím investorům umožní přístup k širší škále stablecoinů, včetně těch populárních, jako jsou Tether a USDC. 
  
Očekává se, že se tím zvýší konkurence na trhu stablecoinů, což potenciálně povede ke snížení poplatků pro spotřebitele. Kromě toho Japonsko v červnu přijalo přelomovou legislativu o stablecoinech, která poskytuje regulační rámec pro používání digitálních aktiv v zemi. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x