Podle místních zpráv jihokorejský soud zmrazil majetek sesterské společnosti Terra, Kernel Labs, v hodnotě 92 milionů dolarů. Šest měsíců od krachu projektu Terra úřady tento případ stále vyšetřují a zmrazují finanční prostředky entit spojených s touto kauzou.

Podle soudu byl jedním z těch, kteří hojně využívali výhod společnosti Terra a spekulovali s prodejem, generální ředitel společnosti Kernel Labs Kim Hyun-Joong. Podle úřadů Kim neoprávněně získal nejméně 79 miliard wonů ( 61 milionů dolarů).

V loňském roce nakoupil v Jižní Koreji několik nemovitostí. V listopadu získal budovu v Hanhnam-gu, což je nejdražší oblast Soulu, za celých 35 miliard wonů ( 27 milionů dolarů). Dále v červnu koupil byt v Seongdong-gu za přibližně 9 miliard wonů ( 7 milionů dolarů). V průběhu vyšetřování mu bylo zakázáno opustit zemi.

Pozoruhodné je, že zatímco se Kim Hyun-Joong stále nachází v Jižní Koreji, úřady pátrají po Do Kwonovi, kontroverzním generálním řediteli a zakladateli společnosti Terraform Labs. Ten před pár měsíci opustil Singapur. Již v září jihokorejská vláda zrušila platnost Do Kwonova pasu. Poté Interpol vydal „červené oznámení“, v němž po Kwonovi a jeho pěti komplicích vyhlásili celosvětové pátrání.

Podle nejnovějších zpráv se jihokorejští prokurátoři domnívají, že bývalý ředitel společnosti Terra se nyní zdržuje jako uprchlík v Srbsku

Zatímco jihokorejské ministerstvo spravedlnosti stále žádá srbskou vládu o pomoc s vyšetřování, Do Kwon prohlašuje, že není na útěku a je otevřen komunikaci s úřady.

Dceřiná společnost Kernel Labs

Kernel Labs je blockchainová poradenská společnost specializující se na decentralizované aplikace a blockchainové platební sítě. Firma byla založena v roce 2018. Generální ředitel Kim Hyun-Joong byl dříve údajně zaměstnáván jako technický viceprezident společnosti Terra.

Proto se předpokládá, že obě společnosti byly úzce spojeny. Některé zprávy tvrdily, že pracovníci z jihokorejské centrály Terraform Labs pracovali také v Kernel Labs.

Závěr

Pozoruhodné je, že přesná příčina krachu společností Terra je stále nejasná. Proto je těžké předvídat, jak dlouho bude vyšetřování trvat.

Jihokorejské úřady se tak stále snaží zjistit příčiny a učinit spravedlnosti zodpovědným osobám.

V současné době je také vyšetřován San Bankman-Fried, zakladatel zkolabované kryptoměnové burzy FTX a její sesterské společnosti Alameda Research. Američtí prokurátoři se domnívají, že krach FTX, ke kterému došlo v listopadu má s pádem společnosti Terra co dočinění.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x