Místní nigerijské noviny informovaly, že Babangaida Ibrahim, předseda výboru Sněmovny reprezentantů pro kapitálové trhy a instituce Nigérie, prohlásil, že země brzy příjme zákon, který používání bitcoinu a kryptoměn zlegalizuje. Návrh zákona by změnil zákon o investicích a cenných papírech z roku 2007 a uznal by bitcoin jako legální kapitál pro investice.

Již v únoru 2021 Nigérie zakázala používání bitcoinu  výzvou, která regulovaným finančním podnikům zakazuje „obchodovat“ s kryptoměnami.

Ve stejném roce Nigérie prudce stoupla na žebříčku zemí s největším objem P2P obchodování s bitcoiny na světě. 

Jedním z důvodů může být i to, že zhruba polovina obyvatelstva Nigérie nemá bankovní účet.

Novinová zpráva popisovala, jak Ibrahim poukázal na to, že je Nigérie pozadu, pokud jde o regulaci tohoto odvětví: „Jak jsem řekl dříve během druhého jednání, potřebujeme v Nigérii efektivní a dynamický kapitálový trh. Abychom toho dosáhli, musíme být v souladu s aktuálními světovými postupy.“

Pokud bude navrhovaná regulace řádně řešit rostoucí používání bitcoinu v zemi, mohla by být pro nejlidnatější zemi afrického kontinentu významným katalyzátorem. 

Bitcoin má v Nigérii silnou přítomnost a to navzdory současným zákazům, včetně výstavby Bitcoin vesnice, nigerijští „bitcoineři“ se účastní všech druhů rozvoje, filantropické práce a těžba bitcoinu je v Nigérii aktivním průmyslem.

 

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x