ConsenSys představil funkci pro integraci nákupů kryptoměn přes PayPal do mobilní aplikace MetaMask. Integrace do prohlížeče je plánována na první čtvrtletí roku 2023. Jde o první Web3 společnost, která s PayPalem navázala spolupráci.

Vývojář aplikace peněženky MetaMask plánuje umožnit vybranému počtu amerických uživatelů převod etherea z PayPal. Další možností bude nákup této kryptoměny převodem z bankovních účtů propojených s PayPalem.

Nová funkce bude zpřístupněna všem americkým uživatelům „v nadcházejících týdnech“, stojí v blogovém příspěvku ConsenSys.

V rámci MetaMask existuje již několik způsobů, jak směnit fiat měnu za kryptoměnu. Patří mezi ně okamžitý bankovní převod, Apple Pay nebo platba debetní či kreditní kartou.

Na nákupy se podle MetaMask vztahuje 1% poplatek za služby.

Zakladatel Web3 společnosti Adam Hollander na Twitteru uvedl, že nová funkce PayPal „významně snižuje vstupní bariéru pro nákup NFT“.

PayPal od roku 2020 umožňuje uživatelům nakupovat, prodávat a držet kryptoměny. Platforma tehdy spustila službu „check out with crypto“, tedy platbu kryptoměnami napříč obrovským počtem e-shopů.

Minulý týden spustil největší konkurent PayPalu Stripe vlastní službu pro převod z fiat na krypto. Ta umožňuje zákazníkům směňovat dolary za kryptoměny.

Která data MetaMask sbírá?

Společnost ConsenSys nedávno čelila kritice kvůli aktualizacím zásad ochrany osobních údajů v souvislosti se dvěma svými produkty – MetaMask a Infura. Minulý měsíc uvedla, že shromažďování a ukládání peněženek a IP adres uživatelů je standardním postupem, což znepokojilo mnoho jejích zákazníků.

Později společnost couvla a uvedla, že peněženky a IP adresy uživatelů uchovává pouze po dobu jednoho týdne od provedení transakce.

Co se týče nového partnerství s PayPalem, produktový manažer MetaMasku Lorenzo Santos řekl, že „MetaMask nikdy neshromažďuje ani nezpracovává údaje KYC (know-your-customer) nebo platební údaje“. Tuto integraci považuje za příležitost k zapojení stovek milionů uživatelů Web3, kteří již svěřili své platební údaje společnosti PayPal.

Zatímco komunita Web3 a kryptoměn váhá s přijetím procesů KYC z důvodu ochrany osobních údajů, mnoho podniků poskytujících peněžní služby, včetně centralizovaných burz regulovaných v USA, jako je Coinbase, je vyžaduje.

4.5 4 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x