V průběhu medvědího trhu kryptoměny opakovaně dokazují to, že jejich adopce neutichá. Vývoj technických možností technologie blockchain se neustále rozšiřuje. S tím jde ruku v ruce obchodní stránka věci a Hongkong otevřel dveře vůbec prvním bitcoinovým burzovně obchodovatelným fondům ( ETF).

Nedávná zpráva odhalila, že dva ETF, která jsou navázána na „futures kontrakty“ obchodované v USA, se podařilo zavést i v Hongkongu. Tyto ETF spravuje společnost CSOP Asset Management

Datum spuštění těchto ETF je ohlášen na 16. prosince 2022, jak uvádí oficiální stránka společnosti. Firma umožní obchodování s dvěma nástroji: 

  • CSOP Bitcoin Futures ETF
  • CSOP Ether Futures ETF

Jedná se tak o vůbec první krypto ETF v tomto regionu, které je povolené komisí pro cenné papíry a futures ( SFC). Každé ETF se bude na hongkongské burze HKEX obchodovat za 780 hongkongských dolarů ( asi 100 amerických dolarů).

Hongkong tedy i přes nedávné nepříjemnosti typu FTX, Celsius a tak dále dokazuje to, že zůstává třídě krypto aktiv otevřený.

Přes původní zprávy, kde se vláda snažila investiční činnost do kryptoměn omezit a chtěla tuto možnost ponechat otevřenou pouze pokročilým obchodníkům se situace rozhodně změnila.

Vedoucí oddělení kvantitativních investic v CSOP Yi Wang prohlásil:

„Vzhledem k tomu, že ETF neinvestují do fyzických bitcoinů a obchodují se na regulovaných burzách v USA a Hongkongu, existují pro investory větší regulační záruky ve srovnání s kryptoměnami obchodovanými na neregulovaných platformách.“

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x