Podle společnosti Tether je toto spuštění v souladu s jejím posláním „být průkopníkem stablecoinové technologie a přinášet největší a nejlikvidnější stablecoiny na globální trhy kdekoli na světě.“

Společnost Tether Operations Limited oznámila spuštění svého offshore stablecoinu krytého čínskými jüany na blockchainu Tronu. Tento stablecoin s názvem CNHT byl vytvořen v roce 2019 a dříve byl k dispozici pouze na blockchainu Ethereum jako token ERC-20. Od oznámení 6. prosince se Tron stává druhým blockchainem, na kterém lze CNHT přijímat, obchodovat a držet.

„Jsme nadšeni, že můžeme do ekosystému Tron přinést CNHT,“ řekl Paolo Ardoino, technický ředitel společnosti Tether. „V době, kdy trh s kryptoměnami zažívá obrovské turbulence, věříme, že nejlepší cestou vpřed je pokračovat v budování. V Tetheru se dějí věci jako obvykle a my doufáme, že náš další růst a expanze budou inspirovat ostatní, aby také pokračovali.“

Společnost Tether rozšiřuje svou nabídku stablecoinů, která zahrnuje stablecoiny kryté eurem ( EURT), pesem ( MXNT) a americkým dolarem ( USDT). USDT je nejrozšířenější stablecoin s tržní kapitalizací přes 65 miliard dolarů. Stablecoin CNHT bude sloužit jako digitální reprezentace rezervy čínského jüanu společnosti Tether, na kterou je navázán v poměru 1:1. Rezerva je spravována mezinárodní finanční společností Capital Union, která je rovněž zodpovědná za úschovu a audit. Kryptoburza Bitfinex je první burzou, která svým klientům umožňuje vklady a výběry CNHT, což umožňuje transportní vrstva blockchainu platformy Tron.

Podle společnosti Tether je CNHT zásadní pro bezpečné a nákladově efektivní transakce v čínských jüanech. Poskytuje a také zefektivňuje transakce mezi měnami a zároveň zvyšuje likviditu. Stejnojmenný stablecoin odstraňuje problém velkých transakčních poplatků při  posílání čínských jüanů přes hranice, protože je lze posílat téměř okamžitě a bez pomoci třetích stran. CNHT je plně v souladu s čínskými předpisy a v současné době je k dispozici na několika burzách, všetně Bitfinex, OKEx a Huobi.

Burza Huobi se chystá 8. prosince 2022 uvést na trh další produkty společnosti Tether. Mezi ně patří EURT ( Euro Tether), XAUT ( Tether Gold). Spotové obchodování pro obchodní páry EURT/USDT, EURT/USDD, XAUT/USDT, XAUT/USDD bude otevřeno, „až objem vkladů uspokojí poptávku po obchodování na trhu, což bude oficiálně oznámeno s předstihem“, uvádí se tak v oznámení burzy Huobi. Výběry EURT, XAUT budou otevřeny 9. prosince ve 14:00 UTC.

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x