Texas podle zákonodárce Teda Cruze kombinuje svobodné podnikání s dostatek energie za relativně nízké ceny.

Ve svém projevu na Texas Blockchain Summitu 2022 se politik koncem listopadu vcítil do toho, jak může být kryptografický průmysl strategický pro zásobování USA energií a další technologický rozvoj.

Cruz tvrdil, že těžbu Bitcoinu lze využít ke zpeněžení energie vytvořené těžbou ropy a zemního plynu, zdůraznil, že těžební činnost lze využít jako alternativu pro skladování a dodávky energie:

Krása těžby BTC spočívá v tom, že když máte značné investice do energetické infrastruktury, jako je tomu například v Texasu. Když dojde k extrémním výkyvům teploty, buď to k extrémnímu horku, které je ve státě Texas časté, nebo k extrémnímu chladu, což se zde občas také stává, může být těžba Bitcoinu vypnuta ve zlomku sekundy. Díky tomu je elektřina okamžitě k dispozici síti, aby tak mohla vytápět nebo chladit domovy lidí a udržovat v chodu podniky. To je obrovský rezervoár přebytečné kapacity, který je podle mého názoru velmi přínosný.

Senátor zdůraznil, že Texas má dostatek a relativně nízké náklady na energii a vyznává svobodné podnikání, což ze státu Texas dělá atraktivní místo pro kryptoprůmysl.

Cruz také vysvětlil, proč sám sebe označuje za nadšeného fanouška Bitcoinu:

Bitcoin se mi líbí, protože ho vláda nemůže kontrolovat.

Republikánský senátor také uvedl, že každý týden nakupuje Bitcoin, ten je jedinou kryptoměnou v jeho portfoliu. 

Myslím si, že Bitcoin znamená investici, znamená příležitost, znamená prosperitu a také finanční nezávislost. Také si myslím, že vzestup těžby Bitcoinu v Texasu má obrovský pozitivní přínos pro odolnost sítě.

Texas je jedním z nejrychleji rostoucích center těžby kryptoměn ve Spojených státech. V srpnu jeho úřad kontrolora zaujal pro-krypto postoj a vyzdvihl výhody toho, že stát hostí těžaře.

Zdroj: Cointelegraph

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x