Po měsících tahanic s Do Kwonem se jihokorejští prokurátoři zaměřili na další osoby zodpovědné za letošní kryptofiasko. Prokuratura v Soulu zažádala o vydání zatykače na Daniela Shin Hyun-seunga, jednoho ze spoluzakladatelů společnosti Terraform Labs. Informovala o tom agentura Yonhap.

Shin měl čerpat z Terraform Labs

Prokuratura viní Shina z toho, že z Terraform Labs vytěžil nezákonné zisky v hodnotě 140 miliard wonů (2,5 miliardy korun). Na tržním maximu totiž prodal token LUNA v celkové výši 105 milionů dolarů, aniž by o tom informoval investory společnosti. Transakce se měla uskutečnit před kolapsem kryptoměny v květnu letošního roku.

Podle zprávy agentury Yonhap Shin prohlásil, že při vyšetřování spolupracoval a zpráva o zatykači ho překvapila. „Z (Terraform Labs) jsem odešel dva roky před pádem Terry a Luny. S kolapsem nemám nic společného,“ uvedl Shin v písemném prohlášení pro média.

Shin je rovněž obviněn z porušení zákona o elektronických finančních transakcích kvůli údajné propagaci Luny. Využil při ní informace o zákaznících a finančních prostředcích společnosti Chai Corp, dalšího z jeho podniků.

Prokurátoři chtějí zatknout první investory 

Tým pro vyšetřování finanční kriminality a kriminality proti cenným papírům Úřadu jižního prokurátora v Soulu spolu s Druhým oddělením finančního vyšetřování vyšetřují možné porušení zákona o kapitálových trzích a také zákona o regulaci podobných příjmů.

V souladu s vyšetřováním vydalo státní zastupitelství zatykače na tři z prvních investorů společnosti Terraform Labs. Další zatykače se týkají a čtyř inženýrů, kteří pracovali na projektech TerraUSD a Luna.

Jihokorejský zpravodajský server YTN informoval, že Daniel Shin je vyšetřován pro podvod. Podle zprávy Shin aktivně propagoval TerraUSD a Lunu jako platební prostředek. Učinil tak přes varování jihokorejských finančních úřadů, že „podnikání v oblasti plateb kryptoměnami je nemožné“.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x