Největší ruská banka Sber právě přidala podporu pro kryptoměnovou peněženku MetaMask. Banka oznámila integraci technologie blockchain, což naznačuje posun směrem k DeFi a Webu3.

Včera tak uvedla webová stránka Cointelegraph. Vývoj demonstruje integraci do ekosystému Ethereum, informace navíc signalizuje nové možnosti pro její vlastní blockchain.

Ethereum se po přechodu na PoS stalo poměrně centralizovaným. Čtyři velké entity disponují více jak 60% volebního práva.

Metamask ale nabízí integrace i do jiných sítí jako jsou například:

  • Avalanche
  • Binance Smart Chain dnešní BNB blockchain
  • Polygon
  • Moonbeam 

A mnoho dalších…

Sber je největší bankou v Rusku a toto oznámení koresponduje s jejím nedávným vývojem v oblasti digitálních aktiv.

Zpráva také naznačuje, že Sber bank a její developeři budou mít otevřené dveře k tvorbě vlastních sítí  a „smart kontraktů“ na síti Etherea. 

K vývoji se vyjádřil vedoucí blockchainové „laboratoře“ Alexander Nam. Uvedl: „Sber Blockchain Lab úzce spolupracuje s externími vývojáři a partnerskými společnostmi a jsem rád, že naše komunita bude moci provozovat DeFi  aplikace na infrastruktuře Sberu.“

Sberbank byla v posledních letech v čele zemí rozvíjejících blockchainové projekty. Následně banka podala žádost o spuštění svého stablecoinu jménem Sbercoin, ten spatřil světlo světa roku 2021.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x