BMW, významná německá společnost vyrábějící automobily, motocykly a motory, si podle právníka Michaela Kondoudise podala přihlášku ochranné známky na své logo pro NFT a virtuální prostředí.

 Její přihlášky se týkají stahovatelných multimediálních souborů obsahujících umělecká díla, texty, zvuky a videa s vozidly, jakož i „stahovatelných počítačových programů“ s vozidly, hračkami, součástkami a příslušenstvím vozidel.

 Tyto položky mají být použity v rozšířených prostředích virtuální reality. Uživatelé by mohli potenciálně simulovat provoz pozemních vozidel pomocí svých zařízení VR.

Německý automobilový gigant si rovněž nechal zaregistrovat logo pro služby online maloobchodu související s virtuálními vozidly, virtuálními díly vozidel a různým příslušenstvím. 

Není to poprvé, co významná značka vstoupila do světa Webu3. V únoru se BMW rozhodlo „zvěčnit“ zvuky řevu svých motorů jako sérii NFT, které se objevily v „Museum of Sound“ na tržišti OpenSea. Byly vydány na populární druhé vrstvě ( L2) Etherea síti Polygon ( MATIC). 

Začátkem letošního roku podaly podobné žádosti o ochrannou známku týkající se metaveza a NFT také společnosti Hyundai a Ford.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x