Zakladatel chatovací platformy Telegram Pavel Durov oznámil, že společnost plánuje představit decentralizované kryptoměnové produkty, jako je burza a nehostované peněženky.

Novým projektem se podle Durova Telegram snaží napravit stávající centralizaci kryptoměnových subjektů. Generální ředitel platformy na svém oficiálním Telegramu poznamenal, že právě tento faktor zklamal miliony uživatelů v rámci kauzy FTX.

„Dalším krokem Telegramu je vybudování sady decentralizovaných nástrojů, včetně nehostovaných peněženek a decentralizovaných burz. Ty umožní milionům lidí bezpečně obchodovat s kryptoměnami a ukládat je. Tímto způsobem můžeme napravit křivdy způsobené přílišnou centralizací, která zklamala statisíce uživatelů kryptoměn,“ uvedl.

Durov dále poukázal na to, že současný blockchainový ekosystém se odchýlil od svého základního principu podpory decentralizace.

Dát lidem moc

Zakladatel Telegramu poznamenal, že vzhledem ke koncentraci nevelkém počtu lidí není překvapující, že došlo k incidentu FTX.

„Řešení je jasné: projekty založené na blockchainu by se měly vrátit ke svým kořenům – decentralizaci. Uživatelé kryptoměn by měli přejít na transakce a samostatně hostované peněženky, které nespoléhají na žádnou třetí stranu,“ dodal.

Durov dále vyzval vývojáře blockchainu, aby vytvářeli produkty, které budou snadno použitelné pro masy. Za zmínku stojí zejména Ethereum, přičemž naznačil, že tato platforma „zůstává zastaralá a drahá i po nedávných vylepšeních“.

Telegram vstupuje do světa kryptoměn

Za pozornost stojí, že Telegram nedávno vstoupil do kryptosvěta s několika produkty. Uživatelé komunikační platformy mohou například nakupovat a prodávat kryptoměny, to vše v rámci aplikace prostřednictvím služby The Open Network.

Krach FTX a následná ztráta prostředků zákazníků zároveň vyústily v otázky týkající se řízení centralizovaných burz. Zakladatel FTX Sam Bankman-Fried tvrdí, že kolaps vznikl v důsledku „masivní korelace věcí během pohybů na volném trhu“. Obvinění z protiprávního jednání odmítl.

Převzato z Finbold.com.

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x