Nová komunitou řízená aliance na síti Polkadot pracuje na zavedení nových etických standardů pro všechny nově začínající projekty.

Poprvé byla Polkadot Aliance zmíněna v příspěvku na blogu „Proposal for Common Good Parachains“ ze srpna 2022, který napsal Joe Petrowski z Web3 Foundation.

V představenstvu Polkadot Aliance jsou zastopeny nejvlivnější týmy stavějící na síti Polkadot, mezi ně patří například Acala, Astar, Moonbeam a Phala Network. 

Aliance je již spuštěna na testovacím parachainu Westend. Několik komunitních týmů se spojilo, aby tak vytvořili alianci s cílem bojovat proti škodlivým projektům, které mohou pošpinit jméno značky Polkadot a zároveň také chránili prostředky investorů.

Aliance má být oborovým kolektivem, který stanoví etický kodex týkající se používání značky, podvodných aktivit a škodlivého chování, ale také aby mohla poukázat na týmy, které pozitivně přispívají k růstu a úspěchu sítě Polkadot.

Některé nekvalitní týmy s jejich projekty tuto síť  „znečišťují“. Tyto týmy kopírují kód bez uvedení autorství, používají značku „Polka“, aniž by měly v úmyslu na síti Polkadot stavět, spouštějí podvodné tokeny na Ethereu, spouštějí konkurenční „relay chainy“ a chovají se neuctivě v interakci s ostatními členy komunity.

Členství

Očekává se, že členy budou společnosti, projekty, jiné kolektivy nebo dokonce jiné sítě v ekosystému Polkadot. Členství se skládá ze dvou úrovní: „Fellow a Ally“.

„Fellows“ neboli členové mají hlasovací právo vůči návrhům Aliance a provádějí operace na řetězci. Být členem vyžaduje silný závazek nejen dodržovat standardy, ale také tyto standardy důsledně a včas prosazovat. Fellows jsou například zodpovědní za správu členství, včetně povýšení na Ally nebo odstranění, a také za vedení listu „nepoctivců“.

Podskupinou „Fellows“ je sedm takzvaných „Founding Fellows“, což jsou týmy, které vytvořily Alianci Polkadot a začaly přispívat ještě předtím, než byla spuštěna na síti.

Allies“ neboli spojenci jsou členy Polkadot Alliance a nemají hlasovací právo. Existují dva způsoby, jak se zapojit jako spojenec:

Odesláním transakce pro vstup a složením vkladu ve výši 1000 tokenů DOT, které jsou uzamčeny až odchodu z kolektivu.

Za druhé nominací ze strany „Fellow“, která nevyžaduje žádnou zálohu.

Jako spojenec se může připojit kdokoliv (s vkladem), ale pouze členové mohou povýšit spojence na člena. Spojenci, kteří se chtějí podílet na fungování aliance a kteří prokáží aktivní a trvalý přínos ekosystému, mohou požádat o povýšení na člena. K přijetí návrhu na povýšení je zapotřebí 60% souhlasu hlasujících členů. 

4 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x