BlockFi se stala další kryptoměnovou firmou, která pár týdnů po zastavení výběrů podala žádost o bankrot. Společnost se odvolává na nedostatek informací okolo burzy FTX.

O pádu FTX a dalších okolnostech jsme vás už dříve informovali v těchto artiklech:

Platforma BlockFi umožňovala uživatelům vklad kryptoměn a odměnou jim mělo být získání „výnosu“ neboli úroku. Společnost má více než 100 tisíc věřitelů, tím největším je Ankura Trust se svěřeným obnosem 729 milionů dolarů.

Podle prohlášení má společnost BlockFi na účtech 256,9 milionů dolarů. Přičemž  vypracovala interní plán na snížení výdajů. Firma žádá o soudní ochranu před věřiteli, aby tak byla schopna pokračovat v činnosti a současně vypracovala plán na splacení svých závazků. 
 
Platforma BlockFi byla věřitelem burzy FTX. Firma v minulosti popřela, že by většina jejích aktiv byla uložena ve společnosti FTX, připustila ale:“ Máme významnou expozici vůči společnosti FTX a přidruženým korporátním subjektům, která zahrnuje závazky, které nám dluží společnost Alameda, aktiva držená ve společnosti FTX.com a nevyčerpané částky z naší úvěrové linky u společnosti FTX.US“.  
 
Společnost rovněž uvedla: „V rámci našeho restrukturalizačního úsilí se zaměříme na vymáhání všech závazků, které protistrany, včetně společnosti FTX, dluží společnosti BlockFi.“
 
K závěru jen dodám, že centralizované služby typu BlockFi a FTX se do kryptoměn neřadí. Znova se tedy nejedná o pohoření kryptoměn a blockchainových technologií. Jejich cílem je se naopak kontroly, centralizace a nutnosti věřit v lidský faktor úplně nebo alespoň z části vyhnout.
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x