Muskovo převzetí Twitteru vzbudilo v posledních týdnech pozornost v celosvětovém měřítku.

V jednom z posledních tweetů Musk poodhalil plánovanou budoucnost aplikace spolu s některými grafy.

Grafy, které Musk sdílel, ukázaly, že počet nově přihlášených uživatelů dosáhl k 16. listopadu sedmidenního průměru 2 milionů denně, což představuje 66% nárůst oproti stejnému týdnu rok na zpět. Aktivní minuty uživatelů dosáhly sedmidenního průměru 8 miliard denně, což představuje 30% nárůst oproti předchozímu roku.

Zveřejněná interní data společnosti tak ukazují rekordní čísla.

Další graf, který Musk sdílel, ukazuje o něco nižší počet nenávistných komentářů, americká média totiž dříve uváděla, že nenávistné projevy a používání rasových urážek prudce vzrostlo bezprostředně po zasednutí Elona na pomyslný trůn Twitteru.

Tweet dále odhaluje budoucí funkce a cíle, které Musk plánuje pro Twitter 2.0. Součástí májí být šifrované zprávy, videa, „reklamy pro zábavu“, verze tweetu dlouhé formy ( články),  znovuobnovení „modrého ověření“ a především platby.

Po Muskově tweetu o zavedení plateb se spekulanti postarali o denní nárůst ceny Dogecoinu o zhruba 13.5%, důvodem může být Muskova „obliba“ zmiňování Dogecoinu prostřednictvím tweetů, ve video rozhovorech atd.

Za posledních 24 hodin také došlo k 84% nárůstu objemu obchodování s tokenem DOGE.

Musk, který také řídí raketovou společnost SpaceX, startup Neuralink zabývající se čipy do mozku a firmu Boring Company zabývající se tvorbou tunelů pro rychlejší transport, uvedl, že koupě Twitteru urychlí jeho plán s vytvořením takzvané „aplikace pro všechno“ s názvem X.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x