Bývalý generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried (SBF) si opět přitáhl hněv kryptokomunity. Hodlá totiž vystoupit na na konferenci v New Yorku, která se koná 30. listopadu.

Krypto Twitter zaplavila otázka, proč se SBF nadále pohybuje na svobodě, vzhledem k událostem z posledního měsíce.

Ve svém příspěvku na Twitteru z 23. listopadu Bankman-Fried oznámil, že „příští středu“ bude hovořit s novinářem The New York Times Andrewem Sorkinem na konferenci DealBook Summit. Tuto zprávu veřejně potvrdil i Sorkin, který uvedl: „Je třeba položit a zodpovědět spoustu důležitých otázek. Nic není zakázáno.“

Po krachu FTX se někteří členové komunity zajímali, zda Bankman-Fried dodrží své konferenční závazky, včetně toho na DealBook Summitu.

Mluvčí deníku The New York Times potvrdil serveru Cointelegraph, že Bankman-Fried byl pozván na DealBook Summit již před několika měsíci. Pravděpodobně se také zúčastní rozhovoru pouze virtuálně z Baham.

Podle zprávy serveru Gawker z 11. listopadu byl Bankman-Fried na stránce řečníků dříve uveden jako „výkonný ředitel společnosti FTX“. Na stránce řečníka je však nyní uvedeno, že jeho titul byl od té doby aktualizován na „zakladatel, FTX“ – což odráží jeho odstoupení z této funkce po vyhlášení bankrotu společnosti.

Řečníci na konferenci DealBook Summit. SBF je nově pouze zakladatelem FTX.
SBF je nově pouze "zakladatelem FTX". Zjevně také zapadá mezi řečnickou smetánku. Zdroj: www.nytimes.com/events/dealbook-summit

Krypto Twitter reaguje

Někteří členové kryptokomunity nevzali tuto zprávu zrovna nejlépe. Objevily se poznámky, že Bankman-Fried by měl být ve vazbě, místo aby volně vystupoval na konferencích.

Americký státní zástupce John Deaton a zakladatel společnosti Crypto Law si Twitteru postěžoval, že pokud americké trestní orgány Bankmana-Frieda nezatknou a neobviní z trestných činů podvodu a krádeže, pokud příští týden vstoupí na území USA, byl by justiční systém „kompromitován“.

Britská propagátorka bitcoinu Layah Heilpernová uvedla, že „je nechutné“, aby Bankman-Fried promluvil na pódiu místo toho, aby byl ve vazbě.

Ryan Adams, zakladatel investiční společnosti Mythos Capital a Bankless zašel ještě o krok dál. Přirovnal zatčení a tříměsíční zadržení Alexeje Pertseva – hlavního vývojáře Tornado Cash – k Bankman-Friedovu nepochopitelnému jednání, které dosud nebylo předmětem vyšetřování.

Předseda klubu Real Bedford FC a zastánce bitcoinu Peter McCormack vtipkoval, že Bankman-Fried „by měl tímto tempem tempu dostal Nobelovu cenu.

Deník The New York Times byl nedávno kritizován kryptokomunitou za to, že vydal „chvalozpěv o SBF“. Článek podle všeho pouze zmínil Bankman-Friedovy údajné podvody a zločiny. Více prostoru pak věnoval tomu, zda má SBF dostatek spánku.

Jak dopadne Bankman-Fried?

Co se týče současného místa pobytu Bankmana-Frieda, Crypto Crib zveřejnil 23. listopadu na Twitteru fotografie, na nichž je zřejmě Bankman-Fried, jak stoluje se svou matkou a několika dalšími lidmi ve svém penthousu na Bahamách.

Dne 23. listopadu požádali americký generální prokurátor Merrick Garland, Merrickův asistent Kenneth Polite a američtí senátoři Elizabeth Warrenová a Sheldon Whitehouse, aby americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo rozsáhlé vyšetřování Bankman-Frieda a dalších vedoucích pracovníků FTX, kteří se podíleli na krachu společnosti.

Převzato z cointelegraph.com.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x