Kryptoměnový průmysl se každým dnem zvětšuje, a spolu s ním i zájem úřadů a organizací po celém světě. Rusko je o krok napřed – oznámilo spuštění národní platformy pro obchodování s kryptoměnami, která by digitální aktiva podřídila státnímu dohledu.

Dolní komora ruského Federálního shromáždění, známá také jako Státní duma, totiž začala pracovat na předpisech pro vytvoření oficiální ruské kryptoburzy. Informoval o tom místní zpravodajský server Vedomosti.

Poslanci Dumy připravují předpisy návrhu novely, kterému bude předcházet vytvoření dokumentu zohledňujícího postavení trhu. Návrh poté bude předložen k projednání vládě a Ruské bance.

Před samotným oznámením vedli poslanci Dumy jednání s účastníky trhu o změnách nutných pro zákon o „digitálních finančních aktivech“. Těchto jednání se neúčastnili zástupci ministerstva financí a ruské centrální banky.

Rusko si pohlídá kryptoměny

Člen Výboru pro hospodářskou politiku Sergej Altuchov k tomu uvedl:

„Nemá smysl předstírat, že kryptoměny neexistují, problém je ale v tom, že ve velkém obíhají mimo vládní kontrolu. Jedná se o miliardy rublů ztracených příjmů ve formě daní.“

Podle něj je třeba vytvořit podmínky, které by umožnily legalizaci digitálních měn. Dále by měla být upravena „pravidla hry“ v rámci legislativy, čímž nebudou v rozporu s postoji vlády a centrální banky.

Již v červnu Anatolij Aksakov, šéf výboru Dumy pro finanční trhy, naznačil možnost spuštění ruské národní platformy pro obchodování s kryptoměnami v rámci Moskevské burzy, kterou označil za „úctyhodnou organizaci s dlouhou tradicí“.

Za zmínku také stojí, že Ruská banka ve spolupráci s ministerstvem financí pracuje na návrhu zákona, který by reguloval těžbu kryptoměn. Zákon by se zaměřil především na energeticky bohaté oblasti, kde by tato činnost byla povolena.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x