Dne 23. listopadu vyšlo najevo, že bylo přesunuto 10 000 BTC z peněženky spojené se zaniklou burzou BTC-e.

Přibližně 10 000 BTC v odhadované hodnotě 167 milionů dolarů bylo přesunuto dvěma neidentifikovaným příjemcům. Transakce byly rozděleny a 3 500 BTC bylo přesunuto do několika peněženek. Zbývajících 6 500 BTC bylo přesunuto na jedinou adresu. 

Mt.Gox byl prvním velkým hackem, která zasáhl kryptografický průmysl. Tento útok způsobil ztrátu neuvěřitelných 740 000 BTC. Burza BTC-e byla hacknuta a byla nucena trvale ukončit své působení.

Zakladatel společnosti CryptoQuant Ki Young Ju tweetnul:

Dodal také, že před několika hodinami bylo na burzu HitBTC odesláno 65 BTC, takže se nejednalo o vládní aukci nebo něco podobného. V návaznosti na to doporučil, aby burza účet pozastavila pro podezřelou aktivitu.

Ki Young Ju také dodal, že přesun „starých“ BTC je pro cenu Bitcoinu většinou negativní.

Na otázku, proč zločinci nevyplatili peníze, když byla cena Bitcoinu vyšší, řekl, že pachatelé se k tomuto Bitcoinu dostali v roce 2015 a cena se tehdy pohybovala okolo 297 dolarů za 1 BTC.

Mt.Gox

Byla první burzou s Bitcoiny, ta byla spuštěna v roce 2011. V únoru 2014 byla napadena hackery, kteří se dostali ke stovkám tisíc BTC a burza následně zkrachovala.

Crystal Blockchain identifikoval peněženku BTC-e a převodu si všiml ruský krypto-podnikatel Sergej Mendělejev.

V poslední době se objevilo mnoho nesprávných informací, jakožto i prodej BTC z Nakamotovy peněženky. Tyto příběhy se však objevují v hloubi každého medvědího trhu.

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x