Americký prezident Joe Biden a další hlavy států 20 největších ekonomik světa vyzývají k mezinárodní regulaci kryptoměn.

Podle prohlášení vydaného Bílým domem se představitelé G20 na nedávném summitu v Indonésii shodli na nutnosti dále regulovat kryptoměny.

„Je zásadní budovat povědomí veřejnosti o rizicích, zlepšit výsledky regulace a podporovat spravedlivé podmínky za současného využití inovací.“

Skupina tím vyjadřuje podporu Radě pro finanční stabilitu (FSB), která navrhla rámec pro mezinárodní regulaci kryptoměn. Podle něj by pro digitální aktiva a zprostředkovatele měla platit stejná pravidla jako pro jejich tradiční finanční protějšky.

„Uvítali jsme probíhající práci FSB a mezinárodních regulátorů na zajištění toho, aby byl ekosystém kryptoaktiv, včetně tzv. stablecoinů, pečlivě monitorován a podléhal důkladné regulaci, dohledu a dozoru s cílem zmírnit potenciální rizika pro finanční stabilitu. Uvítali jsme i návrh FSB na vytvoření komplexního mezinárodního rámce pro regulaci činností v oblasti kryptoaktiv, který vychází ze zásady ‚stejná činnost, stejné riziko, stejná regulace‘. Rovněž jsme uvítali konzultační zprávu FSB o revizi jejích doporučení pro regulaci, dohled a dozor nad ‚globálními stablecoiny‘. Souhlasíme také konzultační zprávu FSB o podpoře mezinárodní soudržnosti regulačních a dohledových přístupů k činnostem a trhům s kryptoaktivy.“

Podle prohlášení skupina G20 rovněž podporuje doporučení, která v červenci vydaly Výbor pro platební styk a tržní infrastrukturu Banky pro mezinárodní platby (BIS COPMI) a Výbor a mezinárodní organizace komisí pro cenné papíry (IOSCO). V nich instituce uvedly, že Zásady pro infrastruktury finančního trhu, které jsou existujícím mezinárodním standardem pro finanční trhy, se vztahují na transakce se stablecoiny.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x