Tento nový blockchain zvaný „MIDNIGHT“ bude zaměřený na soukromí a bude fungovat jako vedlejší blockchain Cardana. Nabídne „smart kontrakty“ na ochranu dat a soukromí spolu s tokenem DUST.

Charles Hoskinson, výkonný ředitel společnosti, učinil toto oznámení minulý pátek, když hovořil na eventu Edingburgské University ve Skotsku.

Tento „side chain“ bude využívat takzvané „zero-knowledge“ technologie. To umožní stranám dokončit transakce, aniž by musely sdělovat jakékoli identifikovatelné údaje. 

Zajímavé je, že tento projekt přichází v době, kdy regulační orgány v US a EU jdou po blockchainových platformách zaměřených na ochranu soukromí. S vědomím této skutečnosti si však Charles Hoskinson ponechal určitý prostor pro řešení této záležitosti.

Pokud máte zájem o více informací ohledně procesu EU, která cílí na „privacy“ kryptoměny klikněte na odkaz v textu.

Hoskinson dále uvedl, že spolu s tím, že Midnight blockchain nabídne svým uživatelům požadované soukromí, bude stále umožňovat úřadům přístup do systému, pouze ale v případě pokud k tomu bude uděleno povolení. V případě údajných nezákonných aktivit tak mohou úřady stále prozkoumat Midnight blockchain.

S odkazem na stávající blockchainy zaměřené na ochranu soukromí, jako jsou Monero a ZCash, generální ředitel společnosti Cardano uvedl, že blockchain Midnight bude vybudován pomocí obecněji rozšířenějšího programovacího jazyka. To by také umožnilo širokému spektru vývojářů stavět na této síti.

Zprovoznění Midnight

V současné době je blockchainová síť Midnight stále ve vývoji. Mateřská skupina Cardano IOG však uvedla, že bude i nadále poskytovat další aktualizace. Tento projekt by měl spatřit světlo světa někdy v roce 2023.

Kromě Midnight by se na blockchainu Cardano měl brzo také objevit stablecoin jištěný fiatem.

Emurgo Pte. Ltd., jeden ze zakládajících subjektů stojících za Cardanem, uvede v prvním čtvrtletí rok 2023 stablecoin USDA. Kromě toho Charles Hoskinson učinil také oznámení týkající se EDI ( Edingburgh Decentralization Index). Tento index začne měřit decentralizaci kryptoměn.

Půjde o důležitý nástroj, protože se snaží o transparentnost a důvěru v rámci kryptokomunity.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x