Po pádu FTX by měla Evropská unie s dalšími regulacemi kryptoměn počkat, uvedl na Twitteru člen Evropského parlamentu Stefan Berger. Hlavní vyjednavač ve věci legislativy o trzích s kryptoaktivy (Markets in Crypto Assets, MiCA) dodal, že regulační orgány by měly počkat, až vstoupí v platnost nové zákony EU o kryptoměnách.

„Katastrofa FTX je důsledkem chybějící regulace,“ napsal původně německy na Twitteru europoslanec Berger. „Vlády by nyní neměly přehnaně regulovat, ale postupovat podle MiCA. Globální pravidla MiCA by přinesla vnitřní kontrolní mechanismy, oddělení zákaznických aktiv/fondů, důkaz o správném vedení, bílou knihu,“ dodal.

Středopravicový europoslanec již dříve uvedl, že „MiCA je pojistkou proti situacím typu Lehman Brothers, kterou byl i případ FTX“. Burza, jejíž hodnota byla dříve odhadována na 32 miliard dolarů, zaznamenala v průběhu listopadu dramatický propad. V žádosti o bankrot z 11. listopadu stojí: „úplné selhání podnikových kontrolních mechanismů“.

Mnozí evropští politici a odborníci se domnívají, že pravidla MiCA by zmírnila pádu FTX. Jiní politici jsou však zdrženlivější, pokud jde o míru škod, které by MiCA mohla zvrátit. Burza totiž není registrována v EU, její krach byl navíc důsledkem širšího propojení finančních subjektů.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x