Kryptoměnový fond Pantera Capital tvrdí, že další „halving“ s největší pravděpodobností vyvolá další vlnu bull marketu, ten podle předpovědi začne na začátku roku 2024.

Generální ředitel Pantera Capital Dan Morehead a další vedoucí pracovníci investorům říkají, že cena Bitcoinu pravděpodobně dosáhne svého dna v průběhu listopadu tohoto roku a před dalším půlením nabere na síle.

„Halving“, tedy půlení odměny těžařům Bitcoinu způsobí přiškrcení nabídky. V minulosti cena Bitcoinu před událostí „halvingu“ i po něm rostla. Další se očekává na jaře roku 2024.

Bitcoin historicky dosáhl dna 477 dní před „halvingem“. „Ralley“ po „halvingu“ trvaly v průměru 480 dní – od „halvingu“ po vrchol býčího cyklu.

 Pokud by se historie opakovala, cena Bitcoinu by dosáhla svého dna zhruba okolo 30. listopadu 2022. Poté bychom byli svědky „rally“ do začátku roku 2024 a následně silné „rally“ po skutečném půlení. Následující graf ukazuje, co by se mohlo stát kdyby Bitcoin zopakoval „výkonnost“ kolem předchozích půlení.

Pantera předpovídá, že cena Bitcoinu v období před dalším půlením, které by mělo nastat v březnu 2024, vzroste na 36 tis. dolarů a poté bude pokračovat v býčím tažení až na historické maximum 149 tis. dolarů.

V době psaní tohoto článku je vytěženo zhruba 19,208,925 Bitcoinů z celkového počtu 21 milionů.

Bitcoinoví těžaři jsou do dalšího halvingu odměňováni 6.25 BTC ( zhruba 103,000 dolarů) . 

Všechen Bitcoin bude vytěžen do roku 2140, poté budou těžaři odměněni pouze z poplatků za transakce bitcoinové sítě.

 

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x