Autor: Phil Gibson
Odkaz na původní článek na substacku od Green Candle Investments
Původně zveřejněno: 14.11.2022

Skandál FTX je bezpochyby největší událostí roku, ne-li desetiletí. Vynikající rekapitulaci této ságy si můžete prohlédnout v následujícím tweetu:

„O kolapsu FTX bych mohl mluvit celé hodiny. Ale není čas! Tady je celý ten strašný a slavný zmatek vtěsnaný do 99 vteřin. #FTX #FTXCRASH #MelonHead“

V tomto článku se však ponoříme hlouběji do nuancí toho, co se skutečně stalo a proč.

  • Kdo se na tom podílel a jaké byly jejich motivy?
  • Kdo má z čeho prospěch a kdo trpí?
  • Co to znamená pro celou společnost a proč by to mělo někoho zajímat?

Toto není jen další příběh o krachu ponziho schématu. Pád FTX má drastické důsledky pro světové mocnosti a pro to, zda jejich dominance na globální scéně zůstane zachována. Pád FTX byl jen trhlinou v jejich brnění.

Co se stalo? Rychlé shrnutí:

Zrodil se podvodník

FTX/Alameda Research (vedený Samem Bankmanem Friedem, zkráceně SBF) je hedgeový fond, který nedávno odkoupil Terra Luna, Voyager a BlockFi (burzy/krypto projekty, které na jaře zkrachovaly).

Étos a motivace SBF vycházejí z utilitarismu a nové myšlenkové školy, efektivního altruismu (EA). Zastánci EA v podstatě věří, že k dosažení maximálního dobra pro společnost je třeba vydělat co nejvíce peněz tím, že člověk podstoupí co největší riziko. Jakmile jsou tyto peníze vydělané, je třeba je vrátit a investovat do méně šťastných částí světa pro větší dobro lidstva.

Toto šílenství kolem EA je jen zástěrkou pro podobné ideály, které jsou v souladu s učenci a malthusiánskými ideology, kteří řídí Světové ekonomické fórum (WEF). Makro/geopolitický komentátor Tom Luongo tyto globální komunisty označil jako „davoský dav“ nebo prostě Davos. Vazby a spojení s těmi, kdo řídí Alamedu a Davos, jsou hluboké:

„Věděli jste, že: Alameda CEO @carolinecapital
Glenn Ellison je vedoucím katedry ekonomie na @MIT.
?

A…
Než byl jmenován do Komise pro cenné papíry, @GaryGensler
byl profesorem pro praxi globální ekonomie a managementu na @MIT

Takže v podstatě:
Gary 🤝 Glenn 🤯“

J//G0Ξ《TYR》

Velmi hluboké…

„>25. dubna 2019 – Joe Biden oznámil svou prezidentskou kampaň
>O 13 dní později, 8. května 2019, Sam Bankman-Fried, syn Barbary Fried (spoluzakladatelky politické fundraisingové organizace Mind The Gap a organizací na podporu účasti ve volbách včetně Centra pro informování voličů), spouští kryptoměnovou burzu FTX.
>Burza je přes noc úspěšná, což Samovi umožní stát se druhým největším dárcem Bidenovy kampaně.
>To opravdu nutí k zamyšlení

Je v tomto příspěvku, který mi někdo poslal, něco nepravdivého?

Zdá se, že Bidenova administrativa měla velmi úzké (a finančně výhodné) vazby na FTX.

Možná by se tím chtěl zabývat nějaký mainstreamový reportér (to je mimochodem vtip).

Pokud je to falešné, smažu to.“

Rudy Havenstein

Důkladný a propracovaný článek o této ideologii, SBF a sáze FTX byl zveřejněn na webových stránkách společnosti Sequoia Capital, ale po nedávných událostech týkajících se společnosti Alameda byl okamžitě odstraněn.

Archiv vymazaného článku naleznete zde:

https://archive.ph/qFJJN#selection-163.0-168.0

Samova kasino prádelna

Aby mohl vydělat všechny peníze na své altruistické projekty, vytvořil SBF krypto burzu (FTX), která ve skutečnosti slouží jako zástěrka pro globalistické praní špinavých peněz. Ke genezi tohoto nápadu přišel SBF, když si všiml neefektivity na krypto burzách. SBF využil těchto arbitrážních příležitostí na kryptoměnovém trhu a uvědomil si, že na burzách jako Binance může koupit Bitcoin za 10 tisíc dolarů v USA a prodat ho za 11 tisíc dolarů v Asii. SBF se podařilo získat financování od společnosti Sequoia a FTX byla na světě.

Nástrojem k praní špinavých peněz měl být ponzi token (FTT), pro který by SBF pumpoval hype v takových médiích, jako je Bloomberg. FTT pak použil jako zástavu, aby si půjčil miliardy skutečných dolarů (jako offshore dolary?), které nemohl vrátit, a peníze použil na odkup všech krachujících kryptofirem (Voyager a BlockFi), které zkrachovaly, aby vybudoval své kryptoimpérium. Právě v této době ho mluvící hlavy jako Jim Cramer oslavovaly jako „J. P. Morgana kryptoměn“. FTX spíše než výnosy sklízeli dluhy tím, že kupovali všechny krachující krypto burzy, které prodávaly výnosové produkty bezradným drobným investorům.

Stejně jako mnoho jiných ponzi burz ani FTX ve skutečnosti svým zákazníkům krypto neprodávala. Netřeba dodávat, že FTX byla insolventní navzdory tvrzením (lžím) SBF na twitteru. Lidé si na platformě jednoduše kupovali IOU. Kdyby všichni stáhli své krypto do cold storage do vlastní úschovy, došlo by k runu na banku (člověka).

Jdeme ke dnu: CZho motivy

Tento bankovní run se nakonec uskutečnil, když konkurent CZ (generální ředitel Binance, největší krypto burzy na světě), šel na twitter a zhroutil cenu FTT poté, co oznámil, že Binance začne tržní prodej svých podílů tokenu.

„V rámci loňského odchodu Binance z FTX získala Binance v hotovosti (BUSD a FTT) ekvivalent zhruba 2,1 miliardy USD. Vzhledem k nedávným odhalením, která vyšla najevo, jsme se rozhodli zlikvidovat veškeré zbývající FTT v našich knihách.“

CZ

Jen několik dní po oznámení bylo zničeno 16 miliard dolarů z majetku investorů (praček peněz) a zákazníků.

CZ je něco jako geniální kryptoměnový magnát. Binance nemá jedinou centrálu. Existuje více struktur společnosti zřízených v Asii, USA a jinde, které se řídí různými jurisdikcemi. V podstatě se tak ochránil před regulačním záborem cizích mocností, což mu umožňuje nabízet tyto pákové produkty. Tato taktika nezabránila SBF v tom, aby oslovila CZ a uzavřela s ním dohodu o uvedení jeho tokenu FTT na Binance v naději, že v budoucnu půjde po CZho světové kryptoměnové zlaté huse číslo 1.

Obvykle tito majitelé shitcoinových kasin udělají minci a dostanou své kamarády do pre-minu, takže když se dostane na trh a maloobchod koupí propagandu FOMO, velké velryby, které drží všechny pytle, prostě prodají všechny své podíly. Je to klasický pump and dump, kdy retail je poslední, kdo drží pytle sraček, které jim byly falešně inzerovány.

CZ se s vědomím, že token FTT je bezcenný, rozhodl vrazit SBF kudlu do zad a své pytle prodal. SBF v podstatě nutila co nejvíce burz, aby byly v souladu s americkými předpisy o cenných papírech. CZ se v podstatě snažil uniknout kontrole měkké síly, kterou by mu SBF vnucovala jako vazalovi americké regulace v zámoří. CZ tedy blafoval, věděl, že FTX je v platební neschopnosti, a začal prodávat své pytle FTT krachující FTX.

Takže CZ se chová jako naprostý divoch a jde SBF po obědě? Lišilo se to nějak od jiných demoličních odkupů? Bylo to stejné, jako když J. P. Morgan vykoupil Bear Sterns během velké finanční krize v roce 2008?

Ano i ne. Poté, co si CZ udělala trochu víc domácích úkolů a uplynul nějaký čas, pravděpodobně usoudila, že odkup FTX nebyl tak dobrý nápad…

Nad rámec souladu s legislativou? Motivy SBF

Abychom si vzpomněli na jaro, SBF byl oslavován jako JP Morgan krypto, když na jaře 2022 zachraňoval všechny neúspěšné projekty. Byl do puntíku kompatibilní s regulátory a je pravděpodobně docela kompromitovaný, když vidíme, že chodil do televize s Billem Clintonem a podobnými lidmi, a je největším dárcem Demokratické strany, hned po Georgi Sorosovi.

Rozsáhlé politické dary, které SBF poskytla, byly samozřejmě určeny na zaplacení Davosu, aby byl v souladu s předpisy a udržel ponzi/praní špinavých peněz v chodu. Nicméně tento kolaps FTX nebyl jen řízenou demolicí jako záminka pro další regulaci celého kryptoprůmyslu. Je však třeba poznamenat, že takové plány se již nějakou dobu připravují, jak je vidět prostřednictvím fúze Voyager vedené SBF. Tato fúze naznačuje, že:

„Tato fúze dává společnosti Voyager možnost obsluhovat 750 milionů evropských obyvatel s nejpřívětivější agenturní makléřskou platformou pro investování do kryptoaktiv,“ uvedl Steve Ehrlich, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Voyager. „Těšíme se na naši mezinárodní expanzi, protože růst společnosti Voyager pokračuje na všech frontách, přičemž AUM rychle roste a naše nabídka produktů se neustále rozšiřuje o debetní a kreditní karty, marže a další tradiční bankovní produkty na obzoru. Těšíme se, že se Voyager stane skutečně globální společností a že Gaspard de Dreuzy povede integrační úsilí v Evropě.“

„Alameda zjevně drží Voyager za… krk. Synergie se zdají být zřejmé a cena nemůže být o moc nižší?

Medvědí trh s kryptoměnami a naprostá anihilace prostoru CeFi je pro někoho pohřební zvon a pro jiného zvonění k večeři. Vítejte v éře problémových úvěrů“

Swanson

Takže ano, není pochyb o tom, že SBF usilovala o globální dodržování předpisů a regulaci kryptoměn jako zástěrku pro Davos. Tato regulace nakonec přijde, ale vzhledem k tomu, že FTX je kryptoměnová dojná kráva Davosu, která zkrachovala, byly takové plány přinejmenším pozastaveny.

Souvislost s volbami a znovuzrození offshore trhu s dolarem

Očekávaná „rudá vlna“ se v Americe v polovině volebního období nedostavila. Žádné překvapení. Jak se dalo očekávat, davoská/globalistická garnitura, která řídí Washington, ukradla volby prostřednictvím offshorových dolarových peněz, které financovaly volební podvody (prostřednictvím FTX). Proto Davos nechce, aby Powell přestal zvyšovat sazby, protože se nebojí recese. Jejich pákový efekt je zničen.

Jak jsem se zmínil ve zprávě SUM z minulého týdne:

Je zde tichá koordinace s americkými bankami a Ruskem s cílem zničit EU.

  • FED je připravuje o dolary.
  • Rusko je připravuje o energii a nyní i o potraviny, protože odstoupilo od dohody s OSN o dodávkách obilí.

Ergo, Powell a Putin se koordinují, aby Davos zkrachoval a vyhladověl.

Nyní přidejte Čínu. Nikoho by nešokovalo, kdyby CZ měl určité vazby na Čínu. Zničení peněz Davosu je v čínské motivaci, protože oni a zbytek BRICS nechtějí třetí světovou válku s EU. Válka nikomu neprospívá. Zničení peněz Davosu je jediný způsob, jak se takovému konfliktu vyhnout, ale nepůjde to bez boje o zachování Ukrajiny a porážku Ruska.

Ukrajina není země. Ukrajina je jen prodlouženou rukou globálního bankovního systému komoušů z Davosu a operací na praní špinavých peněz k financování jejich škrcení globálního šikanování. Tato operace praní špinavých peněz musí přežít, pokud chce Davos úspěšně zničit Spojené státy. Jejich bankovní systém offshorové tvorby dolarů a operací praní špinavých peněz je zdrojem jejich moci. FTX byla pouze rozšířením této moci.

„Tenhle příběh je třeba rozseknout dokořán.

Zkrachovalá kryptoměnová burza FTX měla vazby na ukrajinskou vládu, WEF a Bidenova poradce“

Chase

Shrnutí peněžního řádu

Pokud jste dočetli až sem, je samozřejmé, že Davos vlastnil a řídil FTX jako krytí pro tvorbu a praní peněz na offshore trhu s dolary (ODM) přes Ukrajinu a mimo jurisdikci FEDu. Davos použil SBF a FTX jako nástroj pro regulační ovládnutí celého kryptoměnového průmyslu. Potřebují kontrolovat průmysl, aby mohli kontrolovat stablecoiny, protože stablecoiny jsou náhradou ODM/Eurodolarového systému.

ODM je ničen, protože Powell zvyšuje sazby a Davos bankrotuje. Proto jedinou nadějí Davosu bylo ovládnout celý trh stablecoinů, aby mohli dál tisknout další peníze na financování válek a svrhávání vlád (a kradení průběžných voleb).

Protože věděli, že CZ/Čínu nelze uchvátit, protože Binance nespadá pod žádnou národní jurisdikci, Davos se ho pokusil vykoupit prostřednictvím pumpování FTT. CZ jim řekl, že blafuje, a nechal je zbankrotovat tím, že poslal FTT na nulu, aby se vyhnul měkké mocenské kontrole nad davoskou výbavou, kterou byla FTX.

To vyvolalo šokovou vlnu v celé nákaze všech 134 alamedských firem a většího kryptoprůmyslu. Celý trh se zhroutil zejména proto, že firmy byly nuceny prodat své bitcoinové podíly, aby dostály svým závazkům. Jediný způsob, jak Davos skutečně zvítězí, je donutit Fed k obratu. V tuto chvíli se Fed otočí pouze v případě, že USA budou Brity donuceni ke třetí světové válce (jako v předchozích světových válkách) proti Rusku a Číně.

Proto Powell potřebuje nechat zkrachovat eurodolarový trh/Davos před nějakým false flagem. Jelikož se offshore dolarové trhy vysávají prostřednictvím zvyšování sazeb, Davos se místo toho vrhl na stablecoiny. CZ nabouráním FTX udělal Powellovi, FEDu/jejich akcionářům a newyorským bankám dobře. Samotný Tether má pákový efekt minimálně 35:1. Booth má na mysli trh půjček s pákovým efektem (AKA offshore dolarové trhy/ODM).

„Tether/stablecoiny jsou jen offshore dolary mimo jurisdikci USA vytvořené s cílem podkopat moc a důvěryhodnost Fedu.“

Phil Gibson

CZ/Čína se sice s týmem FEDu nepřátelí, ale jsou dočasnými spojenci, protože BRICS a američtí suverenisté nechtějí třetí světovou válku. Davos (eurokolonialističtí komouši) ano. Je to jediný způsob, jak dosáhnout svého Velkého resetu a ovládnout světový ostrov, jak chtěli po staletí.

„Jednoduše řečeno, výbuch #FTX a ponzi #crypto společností byl koordinovaným útokem mocností FEDu a spojenců #BRICS proti globálním komoušům z #EU. Bylo to „berte to za to, že jste nám ukradli volby“. F*ck Around and Find Out.“

Phil Gibson

Powell nemá problém s Bitcoinem, ale se stablecoiny. Stablecoiny jsou vytvářeny mimo jurisdikci Fedu, a proto jsou evolucí offshorového dolarového trhu, který se Fed snaží zničit, aby si zachoval důvěryhodnost a měnovou nezávislost. Jedná se o válku o měnový řád a národní stabilitu.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x