Společnost Chai Corporation Daniela Shina, která v roce 2019 uzavřela partnerství se společností Terraform Labs, je obviněna z porušování pravidel kapitálového trhu při dřívějších obchodech se společností Terra.

Jihokorejští prokurátoři provedli razii v místní společnosti Chai Corporation, kterou založil Daniel Shin neboli Shin Hyun-seung, potvrdila v úterý jihokorejská jižní okresní prokuratura v Soulu serveru Forkast.

Prokuratura vyšetřuje Shina a Chai na základě obvinění, že společnost bez souhlasu použila osobní údaje zákazníků při spuštění platebních služeb Terra Chai.

Společnost Chai v roce 2019 uzavřela partnerství se společností Terraform Labs, aby do své platební aplikace Terra začlenila stablecoin KRT s kurzem korejského wonu. Podle zpráv místních médií citujících společnost Chai byla funkce KRT od března 2022 ukončena.

Shin tvrdí, že přerušil vazby se společností Terraform Labs a výkonným ředitelem (CEO) Do Kwonem v roce 2020, kdy přešel k založení společnosti Chai Corporation, v níž Shin v současné době působí jako CEO.

"Společnost Chai funguje nezávisle na společnosti Terra od 1. čtvrtletí 2020, kdy bylo naše marketingové partnerství pozastaveno. Od té doby má nezávislý tým a s nezávislým provozním řízením," sdělil Forkastu e-mailem mluvčí společnosti Chai. "Daniel bude plně spolupracovat na probíhajícím vyšetřování, aby se objasnila nedorozumění a vyřešily tyto spekulace."

Prokuratura v pondělí uvedla, že předvolala Shina jako podezřelého, aby vyšetřila zakladatele a generálního ředitele společnosti Chai kvůli porušení zákona o kapitálových trzích a za nekalé obchodní praktiky.

V případě posledně jmenovaného obvinění poukazují prokurátoři na to, že Shin údajně uchovával tokeny Luna, které byly předem vydány, aniž by o tom informoval běžné investory, a poté je draze prodal, čímž vydělal 140 miliard korejských wonů, tedy asi 106 milionů USD.

"Je to problém s předtěžbou. Je to proto, že při vydávání tokenů neprovedli řádné zveřejnění," řekl Hwang Suk-jin, profesor informační bezpečnosti na univerzitě Dongguk v Soulu, který pravidelně vystupuje v jihokorejském Národním shromáždění na téma politiky kryptoměn. Například pokud si investoři mysleli, že bylo vydáno tisíc tokenů, a ve skutečnosti jich bylo vydáno 10 000, investoři nevyhnutelně utrpí ztráty."

Jihokorejské úřady od května vyšetřují krach společnosti Terra-LUNA, který způsobil ztráty statisícům investorů po celém světě. Úřady sice vydaly zatykač a při pátrání po Do Kwonovi jim pomáhá Interpol, ale místo pobytu generálního ředitele společnosti Terra je stále neznámé.

V září dospěli jihokorejští prokurátoři k rozhodnutí považovat kryptoměnu Luna za cenný papír investiční smlouvy, což vedlo k vydání zatykače na Kwona na základě obvinění z porušení místního zákona o kapitálových trzích, neboť společnost Terraform Labs považují za nelicencovaného poskytovatele cenných papírů.

 

Zdroj: https://forkast.news/terra-daniel-shin-chai-raided-by-korean-authorities/

4 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x