Někteří světoví bankovní giganti se společně s newyorským Federálním rezervním systémem podílejí na projektu digitálního dolaru. Globální banky spolupracují s newyorským FEDem na 12týdenním pilotním projektu.

Program, který vede inovační centrum newyorského FEDu, bude testovat, jak banky využívají digitální dolarové tokeny. Kromě toho se tohoto experimentu účastní některé z největších bank na světě. 

Světové banky testují digitální dolar

Včera bylo oznámeno, že probíhá pilotní program, v jehož rámci různé banky testují využití digitálních dolarových tokenů. Mezi banky zapojené do programu patří Citigroup, Mastercard, Wells Fargo a další.

V prohlášení, o němž jako první informovala agentura Reuters, byly uvedeny zapojené banky a to, co bude projekt obnášet. Newyorský FED poznamenal: „Projekt, který se nazývá síť regulovaných závazků, bude probíhat v testovacím prostředí a bude využívat simulovaná data.“

Konkrétně se v rámci tohoto úsilí tyto banky a newyorský FED pokusí stanovit dopad digitálních dolarových tokenů. Konkrétně, jak jejich přítomnost „ve společné databázi může pomoci urychlit platby“.

V rámci programu navíc k tomuto závěru společně dospějí jak Fed, tak některé z předních světových finančních institucí. Tento vývoj přichází poté, co šéfka newyorského Federálního rezervního systému Michelle Nealová promluvila o příslibu digitálního dolaru.

Následně Reuter poznamenal, že Nealová vidí příležitost „ve využití digitálního dolaru centrální banky k urychlení doby vypořádání na měnových trzích“. 

Pokud chcete vědět co se dá s takovým digitálním dolarem dělat, porovnání s kryptoměnami a to mimo urychlení plateb, mrkněte na článek Centralizované bankovní digitální měny ( CBDC) Vs. Kryptoměny.

Nebo na mírně rozsáhlejší ale šťavnatý článek mého kolegy Rizika bezhotovostní společnosti prostřednictvím CBDC´s a proč jsou pro Bitcoin pozitivní.

 

Světový stav CBDC´s: šedá - práce na vývoji, tyrkysová - spuštěny, modrá - pilotní projekt ( nyní i USA), oranžová - výzkum
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x