Zákonodárci Evropské unie budou o legislativě o trzích s kryptoměnami (Markets in Crypto Assets, MiCA) hlasovat až v únoru 2023. Odklad hlasování pravděpodobně povede k dalším zpožděním při zavádění průlomového systému licencování kryptoměnových podniků působících v EU.  

Předběžný plán počítal s tím, že se hlasování uskuteční během prosincového plenárního zasedání parlamentu. Zástupce Evropského parlamentu však minulý týden oznámil, že byl zrušen kvůli délce a složitosti dokumentu.  

V červnu byl přijat základní rámec zákona, který určuje rezervní kritéria pro stablecoiny s cílem zabránit kolapsu, k jakému došlo v případě TerraUSD. V říjnu byl zveřejněn kompletní text legislativy. Aby se však dokument stal pravomocným, musí jej schválit poslanci parlamentu EU a také vlády členských států, které tvoří Radu EU. 

MiCA musí být vypracován ve 24 jazycích 

MiCA byl vypracován v angličtině. Právní úkony nezbytné pro dodržení unijních postupů však musí být dostupné v každém z 24 úředních jazyků, které EU používá. 

Předpisy přinutí kryptměnové podniky, jako jsou poskytovatelé peněženek a směnárenské platformy, aby získaly souhlas vnitrostátních orgánů. Legislativa rovněž uvádí, že uvedené platformy začnou své povinnosti plnit v rozmezí 12 až 18 měsíců po zveřejnění konečné verze zákona v Úředním věstníku EU. Tato událost byla původně plánována na jaro příštího roku, ale zdá se, že bude odložena.  

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x