Společnost CryptoQuant je předním poskytovatelem dat a statistik především z účetní knihy Bitcoinu a jiných kryptoměn a já jsem si předminulý týden ve středu jsem oficiálně „vyzvednul klíče“ ke Twitterovému účtu „CryptoQuant.com Česko & Slovensko jakož i ke stejnojmennému Telegramovému kanálu.

Sice se ve své roli komunitního manažera pořád ještě vlastně rozkoukávám, ale v rámci ohlédnutí se za prvními necelými dvěma týdny si dovolím provést malou rekapitulaci toho, k jakým informacím jste se mohli dostat třeba i v souvislosti se stále ještě všudypřítomnou panikou v souvislosti s FTX, pokud jste tou dobou měli na této analytické platformě se zaměřením na on-chain rozbory účet.

Hned v pondělí 07.11.2022 jsem upozorňoval na probíhající „úlet kapitálu“ z FTX:

Následujícího dne jsem sdílel dashboard určený ke sledování „bank runu“ na FTX vytvořený jedním z uživatelů této analytické platformy:

který jsem posléze doplnil grafem s údaji o výběrech stablecoinů z FTX:

Ve středu 9. listopadu jsem pokračoval sdílením informace ohledně objemů zlikvidovaných pozic na trhy s bitcoinovými futures, jež zachytil můj kolega z programu ověřených autorů společnosti CryptoQuant, brazilský analytik Cauê Oliveira:

Stejného dne jsem posdílel ještě také i dashboard sledující stavy aktiv držených FTX a Alameda research na vybraných chainech částečně lokalizovaný do češtiny:

Ve čtvrtek 10. listopadu jsem pak kromě aktualizované interpretace mé vlastní úpravy grafu původně přímo od Ki Young Jua, šéfa společnosti CryptoQuant:

nasdílel také ještě i další do češtiny částečně lokalizovaný dashboard, tentokrát určený ke sledování vztahu volatility stablecoinů k objemům jejich odkupů:

a pak ještě několik málo dalších příspěvků, mj. co se tzv. „QuickTakes“ na platformě CryptoQuant týče, jednak bych rád upozornil na to, že ty, jež z celé řady příspěvků jednak svých vlastních a jednak příspěvků svých kolegů z řad ověřených analytiků pro CryptoQuant vybírám za účelem lokalizace do češtiny a následného sdílení, jsou v celém rozsahu překladu sdíleny společně s těmi ostatními na výše zmiňovaném telegramovém komunitním kanálu.

V budoucnu můžete kromě dalších (dosud publikováno o 30d MA interburzovních toků směrem k derivátovým burzám, realizované ceně, MVRV a SOPR) na on-chain analýzu zaměřených vzdělávacích článků očekávat jednak ad-hoc a jednak pravidelných analýzy na základě dat přímo z účetních knihy Bitcoinu a jiných kryptoměn a nadto chystáme naše on-chain postřehy s regulérností zahrnovat do našeho newsletteru.

A zdaleka nejen proto byste si měli na Twitteru CryptoQuant Česko & Slovensko dát do sledování a určitě byste neměli zapomenout ani na to, připojit se i k telegramovému kanálu 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x