Čeká nás event podobný LUNĚ? 

USDD je algoritmický stablecoin na blockchainu TRON, který byl spuštěn v květnu 2022. Justin Sun tehdy vysvětlil, jak funguje. Teoretický platí, že když je cena USDD nižší než 1 USD mohou uživatelé do systému poslat TRX v hodnotě 1 USD a zpět obdrží 1 USDD.

Tyto algoritmické stablecoiny se stávají nestabilními, když jsou trhy vysoce volatilní a ceny se propadají ( jako tomu bylo tento týden).

 

Stablecoin TRON nemá ve srovnání s UST projektu LUNA tolik uživatelů, takže případný kolaps pravděpodobně nezpůsobí stejné škody. Denní objem stablecoinu činí podle CoinGecko 150 milionů dolarů. Pro srovnání, USDC má denní objem obchodů kolem 10 miliard USD.

Twiterrový kanál Lookonchain, který 10. listopadu informoval o přerušení vazby USDD s dolarem dodal, že 8. listopadu vyměnila velryba 4.49 milionu USDD za 4,46 milionu USDT s poměrem 0,0035. V tu chvíli začal stableocin ztrácet svůj peg.

Podíl stablecoinu na trhu roste 

Propad cen kryptoměn tento týden zvýšil celkový tržní podíl stablecoinů. Na stablecoiny připadá 147,5 miliardy dolarů celkové tržní kapitalizace dohromady.

Při poklesu tržní kapitalizace kryptoměn na 870 miliard dolarů činí jejich tržní podíl nyní rekordních 17%. USDD má pouze 0.5% podíl na trhu všech stablecoinů, které jsou v současné době v oběhu.

USDT společnosti Tether je stále dominantní se 47% podílem na trhu a USDC společnosti Circle je druhý s 29%. U obou stablecoinů došlo v letošním roce ke snížení nabídky.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x