Společnost Circle, která se zabývá digitálními finančními technologiemi, uvádí, že přinese svůj stablecoin v eurech na platformu chytrých smluv Solana ( SOL).

Emitent USD Coinu ( USDC) říká, že do první poloviny roku 2023 rozšíří nativní podporu Euro Coinu ( EUROC) na konkurenční blockchain Etherea.

Circle také uvádí, že jeho Cross-Chain Transfer Protokol, infrastrukturní nástroj, který uživatelům umožňuje posílat a provádět transakce USDC nativně napříč podporovanými blockchainy, bude na Solaně k dispozici také na začátku příštího roku.

Viceprezident společnosti Circle pro výrobu Joao Reginatto říká, že:

„Solana je dalším logickým krokem pro Euro Coin a Cross-Chain Transfer Protocol vzhledem k hloubce a šíři jejich ekosystému. Těšíme se, až budeme moci sledovat jeho růst při spuštění na začátku příštího roku.“

Společnost Circle to oznámila na letošní konferenci Solana Breakpoint v portugalském Lisabonu poté, co 30. června spustila samotný Euro Coin. Podle společnosti zabývající se kryptografickými platbami je cílem stablecoinu zlepšit přeshraniční přístup k euru.

Šéf Solana Labs pro platby Sheraz Shere říká, že stablecoiny jako Euro Coin fungující na rychlých a efektivních blockchainech v sobě skrývají budoucnost bankovnictví a fintech.

„Dostupnost Euro Coinu na Solaně odemyká nové případy použití pro okamžité směny, poskytuje obchodníkům volitelnost nové základní měny, umožňuje půjčky a výpůjčky Euro Coinu a bude k dispozici vedle USDC jako platební měna v Solana Pay.

 

Zdroj originálního článku: The Daily Hodl

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x