BTC a altcoiny se vyprodávají na nová roční minima, protože platební neschopnost FTX nadále negativně ovlivňuje trh s kryptoměnami.

Ray Salmond

Aktualizováno 09. listopadu 2022 19:50 hod.

Kryptotrhy se již druhý den hroutí, protože následky problémů s likviditou FTX nadále negativně ovlivňují náladu investorů.

Cena bitcoinu (BTC) klesla na nové roční minimum 16 500 USD, protože anonymní nepotvrzené zdroje naznačily, že po bližším přezkoumání účetnictví FTX by Binance mohla odstoupit od dohody o převzetí sužované burzy.

Dalšími faktory, které mají potenciální dopad na trh, je vlna postupných likvidací na trzích DeFi společnosti Solana. Začátkem dne burza Crypto.com e-mailem informovala své uživatele, že všechny vklady USDC založené na blockchainu Solana byly pozastaveny.

V oznámení na internetových stránkách Crypto.com se rovněž uvádí:

"Dovolujeme si vás informovat, že jsme pozastavili vklady a výběry USDC a USDCT na Solana Blockchain v aplikaci a burze Crypto.com."

Zdroj: Coin360.com

V době psaní tohoto článku klesla cena společnosti Solana (SOL) o 34 % a obchoduje se za 16,10 USD. Nativní FTX Token (FTT) je v tento den také o 32 % níže a obchoduje se za 3,78 USD.

Denní údaje o likvidacích od společnosti Coinglass ukazují, že za posledních 24 hodin došlo k celkovým likvidacím v hodnotě 832 milionů dolarů, a mnoho obchodníků očekává, že se toto číslo ještě zvýší.

zdroj: Coinglass

Názory a stanoviska zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph.com. Každý investiční a obchodní krok je spojen s rizikem, při rozhodování byste měli provést vlastní průzkum.

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-sinks-to-new-yearly-low-at-16-8k-as-ftx-insolvency-fears-turn-into-contagion

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x