LBRY  je síť pro sdílení souborů a platby založená na blockchainu, ta pohání decentralizované platformy, především sociální sítě a video platformy jako je třeba Odysee

Komise pro cenné papíry vyhrála soudní spor proti společnosti LBRY, Inc. a společnost stojící za protokolem LBRY to oznámila v pondělí spolu se zveřejněnou kopií rozsudku.

Podle generálního ředitele společnosti LBRY Jeremyho Kauffmana by se na základě soudního rozhodnutí mohla „každá kryptoměna v USA stát cenným papírem a to včetně Etherea“.

„Prohráli jsme. Omlouváme se všem,“ napsala společnost LBRY na Twitteru“. Budeme si chvíli lízat rány, ale nevzdáváme se.“

We’re going to lick our wounds for a little bit but we’re not giving up.

We’ve got a bright team, tens of millions of pieces of content, hundreds of thousands of creators, and one of the most popular web3 apps in the world.

The best is yet to come 🚀

— LBRY 🚀 (@LBRYcom) November 7, 2022

„Protože žádný rozumný soudce nemohl odmítnout tvrzení komise pro cenné papíry, že LBRY nabízela LBC ( nativní token skrz ekosystémem LBRY) jako cenný papír, k tomu LBRY nemá žádnou přezkoumatelnou obhajobu k opozici, že by prodávala cenné papíry, a že její token LBC „funguje jako digitální měna, která je základní součástí  Blockchainu LBRY“.

Společnost sice tvrdí, že zatím nehází flintu do žita, ale domnívá se, že rozhodnutí by mohlo ovlivnit celý kryptografický průmysl.

Podle Jeremyho Kauffmana je jazyk, který byl použit u soudu nebezpečný, protože vytváří nebezpečný precedent, který z každé kryptoměny v USA děla cenný papír, včetně Etherea, napsal na Twiterru v reakci na rozhodnutí soudu.

Agentura pro regulaci cenných papírů SEC zatím k případu nezveřejnila tiskovou správu. Původně obvinila společnost LBRY z prodeje neregistrovaných cenných papírů v březnu 2021.

Reakce Kauffmana na dění ohledně tohoto soudního sporu vystihuje jeho Tweet.

going to allow myself one scream

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUCCCK

alright now back to work https://t.co/pPEH2uZIoz

— Jeremy Kauffman 🦔 (@jeremykauffman) November 7, 2022

V září se Kauffman během rozhovoru pro Decrypt vyzbrojil tričkem s nápisem „Fuck the SEC“.

Kaufman se také nechal slyšet, že „Komise pro cenné papíry a burzy velmi výrazně prokázala, že chce poškodit nebo zničit odvětví kryptoměn ve Spojených státech.“

Kauffman také kandiduje do Senátu v New Hampshire, protože podle jeho názoru je vstup zastánců kryptoměn do politiky „jediným způsobem, jak můžeme blockchain zlegalizovat.“

Andrew Rossow, právník a adjunkt práva, řekl, že rozhodnutí soudu sice zahrnovalo Howeyho test, který pomáhá definovat, co je a co není cenný papír ve Spojených státech, ale „minulo cíl“ v klíčové oblasti.

„Soud se netrefil, když identifikoval rozdíl, který by možná vypovídal o dalším vyjasnění toho, co znamená ‚přiměřené očekávání zisku‘ podle Howeyho testu, jak se vztahuje na projekty, jako je LBRY,“ řekl Rossow.

„Toto rozlišení odděluje to, co považuji za uznání společnosti LBRY, že je ‚ve vývoji‘,“ dodal Rossow “ a že sice chce, aby její investoři dosáhli návratnosti svých investic, ale že se tak stane pouze tehdy, pokud ostatní uvěří, že projekt je užitečný tak, jak jej společnost představila.“

„Domnívám se, že tento rozdíl je poměrně viditelný v tom, že investoři byli vyzváni, aby své LBC tokeny podrželi – navzdory nepravděpodobnosti, že by na nich mohli ‚rychle vydělat‘,“ pokračoval.

Jak Kauffman a LBRY spekulovali, rozhodnutí může velmi dobře vytvořit precedent a být aplikován na další stávající a budoucí případy SEC týkající se kryptoměn. Mezi těmi, kterých by se to mohlo týkat může být i Ripple, naznačil Rossow.

Zdroje: Decrypt, Video rozhovor

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x