Generální ředitel společnosti Binance v reakci na zprávu CoinDesk o rozvaze obchodní firmy Alameda Reasearch v neděli na Twitteru uvedl, že prodává zbývající tokeny FTT.

Changpeng „CZ“ Zhao sice neuvedl přesný počet tokenů FTT k plánovanému prodeji, ale v rámci loňského obchodu kryptoměnové burzy z vlastního kapitálu FTX získala Binance tokeny BUSD ( stablecoin Binance) v hodnotě zhruba 2.1 miliardy dolarů.

Generální ředitelka společnosti Alameda Research mezitím na Twitteru uvedla, že finanční situace její obchodní firmy je silnější, než jak ji odráží rozvaha, o které psal CoinDesk. V odpovědi na příspěvek generálního ředitele Binance také nabídla, že tokeny FTT odkoupí a to za 22 USD za kus.

Ve svém původním tweetu CZ uvedl, že prodej tokenů FTT bude Binance provádět způsobem, který „minimalizuje dopad na cenu tokenu“ a může trvat „několik měsíců“.

Blockchain explorer Etherscan ukázal adresu, která v sobotu odpoledne přesunula 23 milionů FTT ( v hodnotě přibližně 530 milionů USD) do peněženky burzy Binance.

Cena FTT tokenu se během 24 hodin zhroutila o 15.47% na hodnotu 21.422 USD, což je nejnižší cena od června tohoto roku.

Oznámení CZ přichází poté, co se objevily zvěsti o finančním zdraví obchodní společnosti Alameda Reasearch Sama Bankmana-Frieda poté, co uniklá rozvaha, kterou zpracoval CoinDesk.

Odhalila také, že obchodní společnost vlastnila k 30. červnu tokeny FTT v hodnotě 5.8 miliardy dolarů a to včetně tokenů poskytovaných jako kolaterál). Bylo odhaleno, že Alameda má aktiva ve výši 14.6 miliardy dolarů a závazky ve výši 8 miliard dolarů, včetně 7.4 miliardy v neidentifikovatelných půjčkách.

V sobotu na tyto zvěsti reagovala generální ředitelka společnosti Alameda Research Caroline Ellisonová na Twitteru, že společnost Alameda má aktiva ve výši více než 10 miliard USD, která se „neodráží“ v uniklé rozvaze. Ellisonová dodala, že Alameda má nezveřejněné zajištění a že již vrátila většinu svých nesplacených úvěrů.

CZ dodal, že prodej podílů Binance na FTT nelze brát jako urážku či útok na konkurenční burzu.

Doporučení:

Pokud držíte jakékoliv tokeny na burze FTX, doporučuji stáhnout aktiva do vlastních softwarových či hardwarových peněženek. 

„Not your keys, not your coins.“

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x