Ministerstvo spravedlnosti zabavilo bitcoiny v hodnotě přes 3,36 miliardy dolarů hackerovi, který před deseti lety ukradl 50 000 bitcoinů ze Silk Road.

Úředníci uvedli, že tato akce byla v té době největším zabavením kryptoměn, které kdy ministerstvo spravedlnosti provedlo, a zůstává druhým největším zabavením jakéhokoli druhu v jeho historii.

James Zhong se před manhattanským soudem přiznal k podvodu s bankovními převody v souvislosti s hacknutím 50 676 BTC ze Silk Road v roce 2012. Silk Road bylo první velké darknetové tržiště, které umožňovalo obchodníkům prodávat často nelegální zboží výměnou za bitcoiny. Zhongovi se podařilo obelstít zpracovatele plateb Silk Road, aby mu bitcoiny předal prostřednictvím řady falešných účtů.

"Téměř deset let bylo záhadou, kde se nachází tato obrovská část chybějících bitcoinů, a to v hodnotě více než 3,3 miliardy dolarů," uvádí se v oznámení ministerstva spravedlnosti.

Při razii 9. listopadu loňského roku úřady v Zhongově domě původně zabavily bitcoiny, cihly drahých kovů a více než 600 000 dolarů v hotovosti. Většinu bitcoinů našli v soukromých klíčích v podzemním trezoru a „na jednodeskovém počítači, který byl pod dekou v plechovce od popcornu uložené v koupelnové skříni“.
Ministerstvo spravedlnosti tuto konfiskaci zveřejňuje téměr po roce. V té době největší konfiskace svého druhu, zastíněná letos v únoru při zatčení Heather „Razzlekhan“ Morganové a Ilji Lichtensteina, kteří se pokusili vyprat peníze z hackerského útoku na Bitfinex v roce 2016.

V důsledku propadu trhu v uplynulém roce má dnes Zhongův bitcoin hodnotu jen něco málo přes 1 miliardu dolarů.

Takto vypadaly stránky Silk Road na darknetu
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x