Společnost Web3 Foundation, která je zodpovědná za Polkadot a Kusama, oznámila, že nativní token Polkadot DOT je nyní softwarem a nikoliv prostředkem zajištění.

Nadace uvedla, že toto oznámení vychází z její tříleté aktivní spolupráce s americkou Komisí pro cenné papíry (SEC), která začala v listopadu 2019. Společnost přijala nabídku SEC, aby „přišla a promluvila si s námi“.

Společnost Polkadot zapojuje SEC

Vývoj vysvětluje také příspěvek na blogu Daniela Schoenbergera, vedoucího právního oddělení nadace Web3 Foundation. Uvedl, že Polkadot nepředpokládal, že by jeho token DOT byl cenným papírem. Přičemž zároveň tým Polkadot pracuje na tom, aby byl DOT v souladu s federálním zákonem o cenných papírech.

V roce 2019, několik měsíců před spuštěním Polkadotu v roce 2020, zveřejnilo Strategické centrum pro inovace a finanční technologie („FinHub“) svůj rámec pro analýzu „investičních smluv“ digitálních aktiv. Podle tohoto rámce byla téměř všechna digitální aktiva nabízená a prodávaná za účelem získávání finančních prostředků považována za cenný papír.

FinHub však také upozornil na možnost přehodnocení aktiva, které bylo původně považováno za cenný papír.

Tento rámec však také upozornil na možnost přehodnocení aktiva, které bylo původně považováno za cenný papír.

Nadace Web3 říká, že se DOT proměnil v software

To vedlo nadaci Web3 Foundation k zahájení dialogu s FinHubem SEC, který vede již tři roky. Během tohoto období nadace upřednostňovala dodržování předpisů a dodržovala všechny americké zákony o cenných papírech, pokud jde o vydávání nativních tokenů a zacházení s kupci.

Schoenberger prohlásil, že zkušenosti se SEC byly pozitivní a pomohly společnosti lépe pochopit obavy regulátora a vyvinout pro ně vhodná řešení.

Společnost nyní věří, že vzhledem k interakci s SEC, bylo vše v souladu se všemi platnými zákony a nyní DOT token morfoval do softwaru.

"Podle našeho názoru nejsou současné nabídky a prodeje DOT transakcemi s cennými papíry a DOT není cenným papírem. Je to pouze software."

SEC vs. Crypto

Přístup společnosti Polkadot k dodržování předpisů se mezitím výrazně liší od současné dynamiky mezi SEC a kryptoměnovým průmyslem.

Zatímco zúčastněné strany v oblasti kryptoměn naléhaly na SEC, aby poskytla více informací pro regulační kroky, předseda Komise Gary Gensler opakovaně trval na tom, že většina kryptoměn jsou cenné papíry.

V současné době je finanční regulátor zapojen do řady právních bitev proti několika krypto firmám, které podle něj prodávaly neregistrované cenné papíry. Známý je mezi těmito soudními případy dvouletý boj s Ripplem kvůli prodeji XRP.

Zdroj: https://beincrypto.com/polkadot-dot-token-has-morphed-into-software-web3-foundation-says/

4 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x