Ethereum se po i svém mergi stále drží vůči Bitcoinu v bezmála rok a půl trvajícím širším rozsahu mezi 0,0545 a 0,0833 BTC za jeden Ether, přičemž pokud tuto již déle trvající, avšak stále aktuální konsolidaci budeme považovat za re-akumulaci před dalším pohybem vzhůru, čistě dle základních pouček klasické technické analýzy lze uvažovat o případném targetu na základě symetrie až někde těsně pod čtvrtinou BTC:

Re-akumulace navzdory dosavadní historii všech shitcoin/BTC párů?

Zdroj: TradingView

Co by to znamenalo? Tak v prvé řadě by to znamenalo, že se Ethereum tak trochu „vzepřelo svému shitcoinímu osudu“ (nikdy v historii Bitcoinu a kryptoměn se nestalo, aby nějaký shitcoin v některém z následujících cyklů dosáhl na nová historická maxima vůči BTC), což by dost možná šlo z hlediska skupiny stojící v pozadí vzniku Etherea (Buterin, Lubin, investičně-banksterský gigant JPM a spol.) tak trochu za rozumný záměr.

Takže jak to vidím? Vzhledem k tomu, že trendy mohou pokračovat mnohem déle a dále, než si většina účastníků trhu dovede představit, je nutno vzít v potaz i tento „nepředstavitelný“ scénář, ve kterém by se Ethereum vskutku mohlo dostat na nová historická maxima vůči Bitcoinu a to obzvláště s ohledem na výše zmíněnou „skupinku“ génia a velkých peněz a jejich záměru, tedy pravděpodobně pokusit se světu dokázat, že Ethereum je lepší než Bitcoin.

Pokud k break outu nakonec vskutku dojde, může to být skvělou příležitostí si vydělat pár satů navíc - i při nejhorším z možných break outových scénářů by mohlo jít o až 50% pohyb

Zdroj: TradingView

Nebudu tady řešit a rozpitvávat fundament, všichni dobře víme, proč je Ethereum skutečný shitcoin a proč doposud jedinou úspěšnou a funkční aplikací blockchainové technologie v reálu stále zůstává Bitcoin, a tudíž při pohledu na výše uvedený graf přiblížený na náš klíčový rozsah na denní škále budeme řešit pouze a jen technický obrázek.

V případě silného momentového break outu nad výše zmiňovanou horní hranici našeho makro rozsahu na úrovni 0.0833 tedy vidím v podstatě jen dvě oblasti, kde by se mohl pokus Etherea o zvrácení svého shitcoinového osudu takříkajíc rozsypat na padrť:

Předchozí nejbližší lokální maximum na úrovni 0,12345678 a pak obligátní dosavadní historické maximum na úrovni 0,156. V případě úspěšného postupu i skrz tyto pravděpodobné silné oblasti rezistence by se opravdu mohlo stát, že ETH bude stát čtvrtku Bitcoinu.

Jakožto spekulant velmi tíhnoucí k tzv. „Bitcoinovému maximalismu“ v tom nevidím nic víc, než příležitost si případně na pohybech mezi úrovněmi výše přilepšit o nějakých pár satoshi navíc, toť vše, co bych k tomu chtěl říct 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x