Sociální síť Twitter v posledních letech pokukuje po kryptoměnách. Nedávné převzetí platformy Elonem Muskem by mohlo otevřít dveře k rozvoji této aktivity – s Dogecoinem (DOGE) v čele. Podnikatel slibuje, že s ním přicházejí změny. Jejich možnost vyvolala u investorů do kryptoměn velká očekávání.

Podle zprávy agentury Bloomberg rostou spekulace o tom, jak by Elon Musk mohl do Twitteru kryptoměny začlenit. Platforma umožnila uživatelům odesílat a přijímat transakce v Bitcoinech a Ethereu a nastavit NFTéčka jako profilové obrázky.

Pod vedením Elona Muska může jít o pouhou špičkou ledovce. Miliardář je známým příznivcem DOGE, jakákoli budoucí implementace memecoinu tak automaticky pohne trhem.

Muskovy změny by mohly zvýšit přijetí DOGE a umožnit mu dosáhnout parity s americkým dolarem. V roce 2021 se memecoin díky slibu „Dogecoin to $1“ dostal do price discovery. Na svém vrcholu a s podporou tweetu Elona Muska dosáhl DOGE hodnoty přes 0,75 USD

Pustí Elon DOGE ze řetězu?

Ironií osudu je, že bull run Dogecoinu v roce 2021 skončil kvůli události související s Elonem Muskem. Podnikatel a generální ředitel společnosti Tesla vystoupil v pořadu Saturday Night Live, čímž vytvořil obchod ve stylu buy the rumor, sell the news.

Buy the rumor, sell the news by se dalo přeložit jako ‘koupíš fámu, prodáš zprávu‘. Jde o situace, kdy fáma vede k růstu ceny např. akcií. V době, kdy se z fámy stane zpráva, je už na prodej často pozdě – například když na Novinkách píšou o Dogecoinu.

V tomto smyslu se zdá logické, že další „Muskovitá“ událost žene cenu Dogecoinu nahoru pod vlivem očekávání budoucího zhodnocení. Trh hodnotí jakékoli oznámení o Dogecoinu kladně. Toto očekávání živí malou ‘DOGE-rally’.

Na Muskem vlastněné platformě diskutují kryptoinvestoři o rally Dogecoinu a jeho roli na Twitteru. Někteří se domnívají, že Musk vytváří další cenovou bublinu, která vede investory k masivním ztrátám.

„Rostoucí ceny jsou čistě důsledkem zvěstí @elonmusk o tom, že se $DOGE stává měnou na @Twitter. Což pravděpodobně neudělá, bublina tvrdě splaskne, až tuto fámu zabije.“
– Erik Lippmann (@objective_cesar) 29. října 2022

Jiní, jako například expert na sociální média Joey Hickson, napsali o možných důsledcích pro DOGE, memecoiny a kryptoměny obecně následující: „Pokud se po koupi Twitteru Elonem Muskem ještě nesnažíte ovládnout krypto & memecoiny, budete brzy zklamáni, že jste to neudělali.“

Binance pomůže přetvořit Twitter

Muskovo převzetí Twitteru vyneslo na světlo světa další informace týkající se subjektů, které podnikatele podporují. Mezi tyto subjekty patří i kryptoburza Binance.

Podle zprávy Yahoo Finance se burza zavázala k podpoře Muska částkou 500 milionů dolarů. Díky tomuto závazku má Binance podíl v jedné z největších sociálních sítí na světě.

V budoucnu se tento podíl zhmotní v nových Web3– a kryptopodnicích, aby se plně realizovala vize „krypto Twitteru“. Changpeng „CZ“ Zhao, generální ředitel společnosti Binance, uvedl k potenciální roli burzy v této společnosti následující:

„Jsme nadšeni, že můžeme Elonovi pomoci realizovat novou vizi Twitteru. Chceme sehrát roli při sbližování sociálních médií a Webu3 s cílem rozšířit používání a přijetí kryptoměn a blockchainové technologie.“

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x