Mark Zuckerberg možná miluje metavers, z jedné připravované hry pro Web3 však příliš nadšený nebude. The Rabbit Hole totiž obsahuje postavy, které „mají za úkol bránit Web3 před korporátním vládcem, Metazuckbotem“.

Metazuckbot řídí herní ZuckCorp, kde byli dříve uvězněni a nuceni těžit mrkve oprsklí, ale roztomilí králičí hrdinové z kolekce NFT My Pet Hooligan. Nyní se svobodně potulují po městě spolu s bývalými otroky padoucha, ZuckBoty. NFT kolekce ZuckBotů byla vydána začátkem minulého týdne.

Hra je produktem indie společnosti AMGI Studios, která se zabývá animačními technologiemi. AMGI získala finanční prostředky od společností jako Yield Guild Games, Emfarsis, Delphi Digital a Bitkraft Ventures. Její padesátičlenný tým zahrnuje vývojáře se zkušenostmi s prací na hrách Call of Duty a Medal of Honor. Najdou se v něm také výtvarníci a animátoři z Pixaru a Disney.

„Neustále objevujeme, co nás baví a co bychom rádi viděli ve hře. U děje souvisejícího se Zuckbotem nás inspirovala hlavně skutečnost, že velké korporace těží naše data. Z uživatelů si pak dělají kořist, na které mohou vydělávat. V podstatě jsme navázali na étos toho, co se děje kolem nás,“ řekl provozní ředitel a producent Luke Paglia.

Spuštění NFT se uskutečnilo ve stejný den, kdy Meta oznámila nevalné výsledky za 3. čtvrtletí. Akcie se propadly po zveřejnění zpráv o ztrátách ve výši 9,4 miliard dolarů za letošní rok.

Mark Zuckerberg sice věří, že se mu investice do metaverza v dlouhodobém horizontu vyplatí, ale má problém přesvědčit ostatní. Nedaří se mu to ani v rámci vlastní společnosti. Květnový průzkum mezi zaměstnanci společnosti Meta ukázal, že strategii společnosti v oblasti metaverza rozumí pouze 58 % z nich.

Možná, že Metazuckbot bude mít v metaverzu větší úspěch. Vydání hry The Rabbit Hole je naplánováno na 4. čtvrtletí 2022 nebo 1. čtvrtletí 2023. Hru bude možné zakoupit v obchodě Epic Games Store.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x