Toto je poprvé v historii BTC, co počty vkladových transakcí na burzy dosáhly bezmála svých čtyřletých minim. V předchozím cyklu byly podobné úrovně dosaženy již po roce, přičemž tento moment koreloval s lokálním minimem ve volatilitě před tehdejší finální kapitulací v listopadu 2018:

Čtyřletá minima ve vkladových transakcích na burzy

Zdroj: CryptoQuant

K neustále (bez ohledu na výplach hladových medvědů dříve v tomto týdnu) umírající volatilitě se ještě dostaneme, nicméně tezi „klidu před bouří“ podporují aktuálně stále velice „tenké“ objednávkové knihy skrz naskrz burzami a páry:

Objednávkové knihy "zejí prázdnotou", a překvapením je, že králem v likviditě již není BitFinex, ale CoinBase...

Zdroj: Bitcoinity

Realizovaná cena zatím po dvou „fakeoutech“ funguje, zdá se, jako rezistence a to v konfluenci z horní hranicí našeho dosavadního „užšího rozsahu“:

Zdroj: TradingView

Po dvou "deviacích" nad úroveň označovanou jako "realizovaná cena" se zdá, že konsolidace pod ní zatím stále pokračuje

Zdroj: CryptoQuant

Pakliže by měl být minulý cyklus z hlediska procesu tvorby dna nějakým vodítkem, pak by volatilita měla být ještě více stlačena před tím, než uvidíme úplné dno i v cyklu aktuálním:

Historická volatilita na týdenní bázi ještě nedosáhla minim z konce Q1 2019, což bylo tehdejší cyklické dno...

Zdroj: TradingView

Zda-li se tak nakonec stane, či nikoliv, záleží dle mého názoru na tom, jestli FED a centrální banky globálně „předběhnou“ hrozící implozi trhů, nebo jestli budou dál pokračovat v řízení vozidla na základě pohledu do zpětného zrcátka, jak jsem psal před týdnem.

BoJ oznámila další stimulus, ECB bude pokračovat v nákupech aktiv, k úplné otočce byla zatím před cca měsícem donucena v podstatě jen BoE. Někteří komentátoři „slabší“ zvýšení sazeb od BoC vyhodnocují jako určitou formu „soft pivotu“.

No nechme se překvapit, je to všechno jen otázkou likvidity a to, kdy to příjde je následně otázkou toho, jestli to bude „dobrovolně“, nebo „z donucení“. Já bych si osobně vsadil na „z donucení“ a tím pádem, že je stále vyšší pravděpodobnost, že dno jsme doposud neviděli.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x