Společnost Tether, která stojí za největším stablecoinem podle tržní kapitalizace, oznámila, že USDT bude od 3. listopadu k dispozici ve 24 000 bankomatech napříč Brazílií.

Místní poskytovatel kryptografických služeb SmartPay se postará o uvedení USDT do bankomatů. Motivací poskytovatele, který za integrací USDT stojí, je poskytnout milionům lidí příležitost a přístup k ekosystému digitální měny.

Technický ředitel Tetheru Paolo Ardoino, prohlásil: „Přidání tokenů Tether do bankomatů po celé Brazílii poskytuje příležitost zapojit do finančního systému více lidí. To přinese zásadní změny nejen v platebním sektoru, ale v celém brazilském finančním ekosystému.“

Co budou bankomaty Tether umět?

Kryptobankomat je zařízení, které lidem umožňuje směnit jejich kryptoměnu za fiat. V případě Brazílie budou moci občané pomocí bankomatu směnit své USDT za brazilské reály a naopak.

Občané budou také moci posílat a přijímat tokeny kamkoli na světě, kdykoli budou chtít.

Přijetí Tetheru a dalších stablecoinů

Přijetí stablecoinů rychle roste. USDT je největší kryptoměna podle tržní kapitalizace. USDT, USDC a BUSD, tři největší stablecoiny, mají dohromady tržní kapitalizaci více než 134 miliard dolarů.

Široké využití stablecoinů spočívá v poskytování peněžních převodů, protože jsou pro přeshraniční platby výhodnější než tradiční měny. V Brazílii bylo v srpnu pomocí USDT převedeno více než 1,4 miliardy USD v 79 836 operacích, přičemž průměrná částka na jednu transakci činila téměř 18 000 USD. Platby převodem jsou klíčovým faktorem, který se podílí na nárůstu přijetí kryptoměn v Latinské Americe o 40 %.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x