Na seznam platforem, které omezují služby pro ruské spotřebitele, se přidala i americká kryptoměnová burza Kraken. Rozhodnutí je důsledkem nejnovějších sankcí, které Evropská unie uvalila Ruskou federaci za její invazi na Ukrajinu.

Mezi další obchodní platformy, které již ukončily vztahy s ruskými uživateli, patří Blockchain.com, Crypto.com a další.

Vojenská kampaň Ruska na Ukrajině, která začala v únoru, způsobila, že západní svět vrátil úder. Řada zemí uvalila na agresora finanční a hospodářské sankce ve snaze přimět ho k ústupu. Tyto akce zatím sklidily malý až žádný úspěch.

Kryptoměnového průmyslu se situace dotkla vícekrát. Například několik společností muselo přestat obsluhovat ruské klienty.

Kalifornská burza Kraken zpočátku odmítala následovat tento příklad. Před několika měsíci její bývalý generální ředitel Jesse Powell tvrdil, že bitcoin je ztělesněním libertariánských hodnot“. Společnost odmítla omezovat ruské uživatele, aniž by to „vyžadoval zákon“.

Začátkem tohoto měsíce se však situace změnila, když EU uvalila na Rusko další balík sankcí. Ty zahrnovaly zákaz všech kryptoměnových transakcí mezi Rusy a evropskými poskytovateli peněženek, což společnost Kraken přimělo k obratu.

V nedávném e-mailu společnost informovala, že uzavře účty všem ruským klientům. Ti si však budou moci své prostředky vybrat. „Pokud dojde k nějakým změnám, budeme naše centrum podpory aktualizovat. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti,“ dodala společnost Kraken.

Někteří konkurenti burzy, například Crypto.com a Blockchain.com, po nejnovějších sankcích EU také zablokovali účty Rusů.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x