Aplikace CashApp je nyní plně kompatibilní se sítí Lightning pro odesílání a přijímání Bitcoin plateb.

Plná integrace výrazně usnadňuje používání Bitcoinu jako platebního prostředku prostřednictvím běžně používané spotřebitelské aplikace.

CashApp integruje Lightning

Mobilní platební služba umožnila uživatelům posílat Lightning platby do externích Lightning peněženek (např. Chivo Wallet, BlueWallet, Muun Wallet atd.) již v únoru. Možnost přijímat Lightning platby od jiného uživatele však byla k dispozici až v pondělí.

Podle Michaela Rihaniho – vedoucího produktu Bitcoin ve společnosti CashApp – mohou uživatelé novou funkci použít tak, že vyberou záložku Peníze > Bitcoin a poté sdílejí svůj QR kód nebo odkaz s jinou stranou, která podporuje lightning.

"Tato funkce je v současné době k dispozici zákazníkům aplikace Cash App ve Spojených státech, s výjimkou obyvatel státu New York," řekl.

Lightning Network je primární platební síť 2. vrstvy Bitcoinu. Je navržena tak, aby umožňovala převody bitcoinů, které jsou dostatečně rychlé a levné, aby toto aktivum mohlo fungovat jako reálný prostředek směny.

Rihani upřesnil, že nová aktualizace je k dispozici uživatelům Androidu i IOS.

Tato integrace je jedním z mnoha kroků, které Jack Dorsey a jeho firmy podnikly na podporu přijetí Bitcoinu mezi širokou veřejností. Podle údajů, které společnost uvedla v loňském roce, má CashApp více než 70 milionů uživatelů, kteří ročně provádějí transakce.

Spolu se svým týmem ve společnosti Spiral pomohl Dorsey vytvořit vývojovou sadu Lightning Network pro další společnosti, které mohou Lightning Network integrovat do svých vlastních peněženek a aplikací. Tuto softwarovou sadu využila i samotná aplikace CashApp.

"Naším cílem je učinit z bitcoinu nativní měnu internetu, a pokud se nám to podaří, získáme novou globální rezervní měnu založenou na zdravých principech," uvedl při jejím vydání v prosinci.

Lightning roste

Lightning Network se v průběhu medvědího trhu jen rozšiřovala. Tento měsíc celková kapacita sítě přesáhla 5000 BTC, což vytváří větší likviditu pro zpracování velkých převodů.

Lightning funguje tak, že uživatelé uzamknou své bitcoiny do multi-sig peněženky v řetězci, která pak otevře platební kanál přes Lightning. Aby byly platby úspěšné, musí síť najít trasu peer-to-peer kanálů, přes které se prostředky nakonec dostanou do cílové destinace.

Podle veřejných údajů v současné době existuje více než 16 000 uzlů lightning a přes 81 000 otevřených kanálů.

 

Zdroj: https://cryptopotato.com/lightning-network-transfers-are-now-fully-available-on-cashapp/

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x