Podle právníka Mikea Kondoudise podal coloradský gigant Western Union se sídlem v Denveru u amerického Úřadu pro patenty a ochranné známky několik přihlášek ochranných známek souvisejících s kryptoměnami.

Přihlášky ochranných známek společnosti naznačují, že možná hodlá spustit směnárnu virtuálních měn a zároveň spravovat a udržovat peněženky s digitálními měnami. Kromě toho by společnost Western Union mohla vydat vlastní token, aby mohla konkurovat kryptoměnovým společnostem. Její žádosti o ochrannou známku se týkají také služeb finančního zprostředkování, které mají povahu správy a administrace kryptoměn a souvisejících finančních nástrojů.

Zda se společnost Western Union pustí do kryptoměn, se teprve uvidí, ale její nejnovější podání by nemělo být překvapením. Již v roce 2014 bývalý generální ředitel Western Union Hikmet Ersek uvedl, že by byl bitcoinu otevřený, pokud by byl plně regulován jako měna. V roce 2015 jeho společnost zkoumala partnerství s Ripple Labs, ale k jeho realizaci nedošlo.

Western Union začala usilovat o patenty pro analýzu kryptoměnových transakcí již v březnu 2017. Během téhož roku také naznačila integraci s Coinbase, která však nevyšla. V dubnu 2019 se tento gigant v oblasti převodů peněz spojil s blockchainovým startupem Coins.ph, aby obyvatelům Filipín usnadnil příjem peněžních převodů. V červnu 2020 přinesl deník U.Today zprávu, že Western Union hodlá koupit bývalého partnera Ripple, společnost MoneyGram, ale k partnerství nedošlo.

Příklad zasílání peněz pomocí WU (Zdroj: https://www.westernunion.com )
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x